Zahrada nové lesní MŠ roste pod rukama

Třebíč Úterý 22. června 2021 od 14:00

Jak jste již asi zaznamenali, Chaloupky se od září pouští do další vzdělávací oblasti, kterou bude předškolní výuka. Pracovní setkání na zahradě budoucí mateřské školy v Třebíči se neslo v přátelském a tvůrčím duchu. 

Naším plánem je školku budovat a rozvíjet společně s rodiči i dětmi. Poměrně teplé počasí neodradilo 15 účastníků - dospělí pomáhali natírat kadibudky, usadili obrubu pískoviště a vozili písek, zatímco děti si v chládku užívaly tvořivého hraní s průvodkyněmi Adélou, Vendy a Martinou. S radostí jsme obhlídli na jaře vysazené bobulové keře; třeba muchovník už nás obdařil prvními plody. Zakončení nemohlo být jinak, než u ohýnku, nad kterým se opékaly buřty, chleba, rohlíky a jablíčka.

Naše zahrada je poměrně velká a bude velká radost v ní pobývat. Stále ještě máme volná místa, proto neváhejte dejte vědět v blízkém okolí. Nabízíme možnost docházky na 2, 3 nebo 5 dnů. Informace naleznete na webu nebo u koordinátorky Ivety Machátové, tel. 731 400 922, email: iveta.machatova@chaloupky.cz.

PS: Moudrý a vtipný autor Robert Fulghum napsal: "Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce".

 

1.7. - 5.7. Kněžice

Tajemství babského ucha

1.7. - 31.8. Dům přírody Žďárských vrchů

Léto s vlkem ve Žďárských vrších

1.7. - 5.7. Baliny u Velkého Meziříčí

Prázdninové dřevořezání

7.7. - 11.7. Baliny u Velkého Meziříčí

Z pohádky do pohádky

14.7. - 19.7. Chaloupky Kněžice

Kovářský tábor

Celý kalendář

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.