Léto s vlkem ve Žďárských vrších

Dům přírody Žďárských vrchů Pondělí 1. července od 10:00 - Sobota 31. srpna 17:00

Seznamte se s vlky a jejich životem! Dům přírody Žďárských vrchů se na vás těší s pestrým programem v podobě výstavy a her pro malé i velké.

Vlk se po mnoha letech vrátil do naší přírody a jeho přítomnost vyvolává řadu otázek a emocí. Přijďte se za námi vydat na letní dobrodružství s vlky! V Domě přírody Žďárských vrchů jsme pro vás připravili pestrý program pro všechny věkové skupiny zaměřený na tyto fascinující šelmy.

Kdy a kde?
Domě přírody Žďárských vrchů
1. 7.  31. 8. 2024, pondělísobota 10:0017:00 hod., neděle 10:0016:00 hod. Navštívit nás můžete za každého počasí. Více informací zde.

Co vás čeká?

  • Hra pro rodiny s menšími dětmi Karkulku nežeru!”

V naší interaktivní hře se všechny menší děti zábavnou formou seznámí s vlky. Dozvíte se mnoho zajímavostí o životě těchto zajímavých zvířat, o jejich stravě i o tom, jak funguje vlčí smečka. Uslyšíte také příběh o vlcích, kteří se usadili ve Žďárských vrších! Navíc vysvětlíme, proč se vlků nemusíte bát a jaký je jejich skutečný význam v ekosystému. Děti necháme také tvořit, mohou si u nás na památku vyrobit malý dárek.

Cena: vstupné do expozice

  • Úniková hra Stíny vlka”

Kam zmizel investigativní novinář Martin Wolf? Může za to vlk? Pomozte nám v 60 minutách objasnit pravdu! Navíc si ze hry určitě odnesete i spoustu informací, které jste o vlcích nevěděli.

Cena: 200 Kč za jednu hru pro celou skupinu, max. 5 účastníků, věk 10+
Nutná rezervace termínu v době otevírací doby Domu přírody na emailu kratka@chaloupky.cz, nebo telefonu 734 523 758.

  • Výstava fotografií „Vlk, náš staronový soused

Navštívit můžete i působivou výstavu velkoformátových fotografií Agentury ochrany přírody a krajiny ČR v kouzelném prostředí stodoly Domu přírody zachycující vlky v jejich přirozeném prostředí. Součástí výstavy je i unikátní exponát vypreparovaného vlka, na kterém si můžete zblízka prohlédnout jeho impozantní vzhled a anatomii.

Cena: vstupné dobrovolné

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.