Batohy do výuky v terénu

Pátek 11. února 2022 od 12:41
Dlouhodobě se věnujeme výuce v přírodě, na loukách a v lesích, a taky u vody. Už jsme vyzkoušeli mraky pomůcek, postupů, klíčů i atlasů. Pozorujeme, učíme badatelsky, lovíme a snažíme se děti nadchnout z krás živých tvorů, zvířat i rostlin.
No a tak jsme ty nejlepší pomůcky (i co se týče poměru cena výkon) zařadili do 4 terénních batůžků, které vyrábíme ve spolupráci s brněnským Rezekvítkem. Krom drahých vychytávek jako je exhaustor - vysavač na lezoucí hmyz nebo smýkačka ušitá ze speciální látky využíváme ale i docela obyčejných věcí. Na přehrabování v půdě je třeba nejlepší lžíce a vidlička, na lov vodního hmyzu obyčejný cedník a na měření průměru stromu speciální měřítko, které vypadá jak krejčovský metr.
 
Jednotlivé badatelské batohy jsme naplnili věcmi, které potřebujete vzít ven, když tam jdete řešit entomologii, podruhé botaniku, pak měřit a určovat stromy. A poslední batoh je pak určen všem, co se chtějí naučit vnímat krásy přírody:
 
Batoh první, entomologický:
Na lov vodního hmyzu, na určování hmyzu běhající a létající na loukách a v bezlesí, na lov a určování půdního hmyzu pod kameny a pod kůrou starých pařezů.
Video jak na to ZDE
 
Batoh druhý botanický:
Na určování a sběr rostlin, na vytyčení botanického čtverce. Na sběr semínek, určování keřů, plodů, semenáčků zeleniny i plevelů.
Video jak na to ZDE
 
Batoh třetí dendrologický:
Na měření stromů, zjišťování jejich objemu, na určování dřevin v letním i zimním stavu.
Video jak na to ZDE
 
Batoh třetí Senzohrátky:
S množstvím aktivit, které jsou určeny na vnímání přírody, najdete tu zrcátka, šátky na oči, hmatové pytlíčky, voskovky na frotáže, barevné kolíčky i kuličky, gumička na čelenky z listí nebo podklady pro paletky.
Video jak na to ZDE
10.12. Baliny u Velkého Meziříčí

Vánoční ladění

26.12. - 31.12. Dům přírody Žďárských vrchů

Krátecké kufrování

26.12. - 31.12. Dům přírody Žďárských vrchů

Zimní stopovaná

29.12. Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě

Novoměstské kufrování

21.2. 2024 Dům přírody Žďárských vrchů

Jak na zážitkové hry

20.3. 2024 Dům přírody Žďárských vrchů

Environmentální témata CHKO Žďárské vrchy

Celý kalendář

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.