Batohy do výuky v terénu

Pátek 11. února 2022 od 12:41
Dlouhodobě se věnujeme výuce v přírodě, na loukách a v lesích, a taky u vody. Už jsme vyzkoušeli mraky pomůcek, postupů, klíčů i atlasů. Pozorujeme, učíme badatelsky, lovíme a snažíme se děti nadchnout z krás živých tvorů, zvířat i rostlin.
No a tak jsme ty nejlepší pomůcky (i co se týče poměru cena výkon) zařadili do 4 terénních batůžků, které vyrábíme ve spolupráci s brněnským Rezekvítkem. Krom drahých vychytávek jako je exhaustor - vysavač na lezoucí hmyz nebo smýkačka ušitá ze speciální látky využíváme ale i docela obyčejných věcí. Na přehrabování v půdě je třeba nejlepší lžíce a vidlička, na lov vodního hmyzu obyčejný cedník a na měření průměru stromu speciální měřítko, které vypadá jak krejčovský metr.
 
Jednotlivé badatelské batohy jsme naplnili věcmi, které potřebujete vzít ven, když tam jdete řešit entomologii, podruhé botaniku, pak měřit a určovat stromy. A poslední batoh je pak určen všem, co se chtějí naučit vnímat krásy přírody:
 
Batoh první, entomologický:
Na lov vodního hmyzu, na určování hmyzu běhající a létající na loukách a v bezlesí, na lov a určování půdního hmyzu pod kameny a pod kůrou starých pařezů.
Video jak na to ZDE
 
Batoh druhý botanický:
Na určování a sběr rostlin, na vytyčení botanického čtverce. Na sběr semínek, určování keřů, plodů, semenáčků zeleniny i plevelů.
Video jak na to ZDE
 
Batoh třetí dendrologický:
Na měření stromů, zjišťování jejich objemu, na určování dřevin v letním i zimním stavu.
Video jak na to ZDE
 
Batoh třetí Senzohrátky:
S množstvím aktivit, které jsou určeny na vnímání přírody, najdete tu zrcátka, šátky na oči, hmatové pytlíčky, voskovky na frotáže, barevné kolíčky i kuličky, gumička na čelenky z listí nebo podklady pro paletky.
Video jak na to ZDE

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.