„Učíme se venku“ na ČT 2

Neděle 21. března 2021 od 08:00 - Středa 31. března 08:00

O společný projekt Terezy, Lipky a Chaloupek projevila zájem i Česká televize.

Představujeme občanské iniciativy, které bdí nad ochranou životního prostředí a dobrou správou věcí ve veřejném zájmu – kdo vám pomůže?

Koronavirová pandemie postihla mnoho oblastí našeho života a vzdělání je pouze jednou z nich. Následky, které si z toho celá společnost ponese, mohou mít ale největší trvanlivost. O dětech „doby covidové“ se již někdy hovoří jako o ztracené generaci. Distanční výuka totiž v mnoha případech nedokáže nahradit další funkce, jež vzdělávací instituce mají – například spolupráci s kamarády, pohyb či kontakt s venkovním prostředím. Nemusí to tak nutně být. Organizace sdružené v projektu „Učíme se venku“ se dlouhodobě snaží spolupracovat s učiteli, nabourat standardní přístup frontální výuky a přizpůsobit ho jednotlivým temperamentům dětí a 21. století, které od nich bude v životě vyžadovat jiné kompetence, než jim nabídne tzv. rakousko-uherský model.

Platforma učíme se venku se objevila v březnu 2021 v Občanských novinách pořadu Nedej se! Osmiminutové video natáčené na Lipce, v Říčanech a na Chaloupkách najdete ZDE
10.12. Baliny u Velkého Meziříčí

Vánoční ladění

26.12. - 31.12. Dům přírody Žďárských vrchů

Krátecké kufrování

26.12. - 31.12. Dům přírody Žďárských vrchů

Zimní stopovaná

29.12. Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě

Novoměstské kufrování

21.2. 2024 Dům přírody Žďárských vrchů

Jak na zážitkové hry

20.3. 2024 Dům přírody Žďárských vrchů

Environmentální témata CHKO Žďárské vrchy

Celý kalendář

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.