„Učíme se venku“ na ČT 2

Neděle 21. března 2021 od 08:00 - Středa 31. března 08:00

O společný projekt Terezy, Lipky a Chaloupek projevila zájem i Česká televize.

Představujeme občanské iniciativy, které bdí nad ochranou životního prostředí a dobrou správou věcí ve veřejném zájmu – kdo vám pomůže?

Koronavirová pandemie postihla mnoho oblastí našeho života a vzdělání je pouze jednou z nich. Následky, které si z toho celá společnost ponese, mohou mít ale největší trvanlivost. O dětech „doby covidové“ se již někdy hovoří jako o ztracené generaci. Distanční výuka totiž v mnoha případech nedokáže nahradit další funkce, jež vzdělávací instituce mají – například spolupráci s kamarády, pohyb či kontakt s venkovním prostředím. Nemusí to tak nutně být. Organizace sdružené v projektu „Učíme se venku“ se dlouhodobě snaží spolupracovat s učiteli, nabourat standardní přístup frontální výuky a přizpůsobit ho jednotlivým temperamentům dětí a 21. století, které od nich bude v životě vyžadovat jiné kompetence, než jim nabídne tzv. rakousko-uherský model.

Platforma učíme se venku se objevila v březnu 2021 v Občanských novinách pořadu Nedej se! Osmiminutové video natáčené na Lipce, v Říčanech a na Chaloupkách najdete ZDE

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.