Krátecké kufrování

Krátká u Sněžného č. p. 12 Pondělí 28. prosince 2020 od 08:00 - Středa 30. prosince 16:00

Tradiční kufrování na závěr roku ve Žďárských vrších se povedlo

Oddíl OB Bratrstvo Žďárských vrchů ve spolupráci s organizací Chaloupky o.p.s. uspořádaly 11. ročník Kráteckého kufrování. Akce byla letos rozložena do tří dnů, aby vyloučila setkávání velkého množství lidí v malém prostoru v konkrétním čase. Nabídla krásné terény a výhledy Žďárských vrchů. Akce byla pojata jako Dny orientace v přírodě.

Akce se konala na mapě Krátecké kufrování - 1: 7 500 (autor Zdeněk Rajnošek ml.)

Akce byla zaměřena na širokou veřejnost, převážně rodiny s dětmi. Trať byla připraveno formou volného pořadí kontrol. Připraveno bylo 15 kontrol i improvizovaným označením.

Stavitelem tratí byl Zdeněk Rajnošek st.

Startovat bylo možné denně mezi 8 a 16 hodinou.

Mezi účastníky byly hlavně rodiny s menšími dětmi, neorienťáci, letos minimum orientačních běžců. Čas si každý mohl změřit sám. Občerstvení bylo z vlastních zdrojů. I letos si účastníci mohli užívat krásných výhledů do okolí. Akce se zúčastnilo téměř 200 lidí. Výdej map a průkazek byl samoobslužný.

Po celou dobu akce bylo vysočinské zimní mrazivé i slunečné počasí.

Postřehy účastníka: Letos nám vyšlo nádherné počasí, tak nám nic, krom výborné tradiční polévky nechybělo. Dcerka už nám odrostla, tak jsme si vzali nového pomocníka. Hledali jsme kontroly, šli cestou necestou. Ztratila se nám babička, ale opět se našla. V průběhu závodu nám docházely síly, naštěstí byla "občerstvovací stanice" otevřena, a doplnili jsme energii. Skorce jsme zahlédli jen na obrázku u startu.

Teploty: mírně kolem -2°.

Fotografie: naši milí účastníci

Zapsala: Marie Rajnošková

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.