Je to tábor, nebo workshop?

Baliny – areál pro zahradní terapii Neděle 14. března 2021 od 22:09

Baliny (hu) – Než se nadějeme, bude tu léto a dá-li příroda, budou i tábory. V čím dál větší oblibě jsou ty pro rodiče s dětmi. A není to myšleno tak, že organizátor zajistí spaní, jídlo a pojištění a ostatní je na rodičích. Právě naopak. Tábory pro rodiče s dětmi vycházejí z poznání, že rodiče a děti na sebe během všedních dní nemají moc času. Neznají se, netvoří společně.  Je pravda, že koronavirus to zcela změnil a postavil na hlavu. Toho společného času je najednou až trochu moc. Ale ruku na srdce. Nepotřebovali bychom trošku poradit a inspirovat, co s těmi milovanými loupežníky provádět?

Také ekocentrum Chaloupky nabízí celou škálu táborů. Od stanových pro samostatné děti, které mají nejblíže k těm klasickým z minulého století, až po tábory pro mrňata a škvrňata, kam se mohou vydat maminky s úplnými prcky do bezpečí a pohodlí zděných budov. Úžasnými tábory pro velké děti a jejich tatínky jsou tábory kovářské, které už mají mnohaletou tradici. Tyto tábory jsou cenným setkáním otců a synů nad kovadlinou. Při společném funění chlapů a kovářských měchů vznikají spojení, která v obýváku nevytvoříte.  Krásným paradoxem jsou křehké dívky, které na tyto tábory jezdí také a vedou si skvěle.

Letos Chaloupky nabízejí soft verzi těchto táborů určených původně pro tatínky s dětmi. Maminky jsou však pochopitelně vítány rovněž! Materiál, kterému se budou po čtyři dny intenzívně věnovat, je dřevo. Voňavý, poddajný materiál, na který sáhnout je radost. A co teprve mu dát tvar pomocí nože, dlát, rašplí a smirku… Průvodcem jim bude zkušený lektor Standa Juhas, který to se dřevem umí po všech stránkách. Tábor je tedy pro tatínky a mámy, kteří chtějí být se svými ratolestmi chvíli samy a užít si společné chvíle u dřevořezání. Ale protože je to především tábor, společně si užijí při společných hrách, přemýšlení a odpočinku. Jak říká Standa Juhas: „Těší se na nás zbrusu nová dílna, kde si společně vyzkoušíme truhlářské a řezbářské nářadí a různé techniky práce se dřevem, ke kterým se běžně nedostanete. Je možné, že v sobě táborníci objeví dosud netušené nadání a vášeň. Mladým řezbářům by ale mělo být alespoň deset let. Táborníci se určitě mohou těšit na své originální výrobky, které doma jistě najdou svoje místo.“

Podrobnosti k řezbářskému táboru lze lehce najít ZDE

1.7. - 5.7. Kněžice

Tajemství babského ucha

1.7. - 5.7. Baliny u Velkého Meziříčí

Prázdninové dřevořezání

7.7. - 11.7. Baliny u Velkého Meziříčí

Z pohádky do pohádky

8.7. - 12.7. Žďár nad Sázavou

Na sever, na západ, na východ a na jih

10.7. - 14.7. Chaloupky Kněžice

Kovářský tábor pro táty s klukama

Celý kalendář

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.