Je to tábor, nebo workshop?

Baliny – areál pro zahradní terapii Neděle 14. března 2021 od 22:09

Baliny (hu) – Než se nadějeme, bude tu léto a dá-li příroda, budou i tábory. V čím dál větší oblibě jsou ty pro rodiče s dětmi. A není to myšleno tak, že organizátor zajistí spaní, jídlo a pojištění a ostatní je na rodičích. Právě naopak. Tábory pro rodiče s dětmi vycházejí z poznání, že rodiče a děti na sebe během všedních dní nemají moc času. Neznají se, netvoří společně.  Je pravda, že koronavirus to zcela změnil a postavil na hlavu. Toho společného času je najednou až trochu moc. Ale ruku na srdce. Nepotřebovali bychom trošku poradit a inspirovat, co s těmi milovanými loupežníky provádět?

Také ekocentrum Chaloupky nabízí celou škálu táborů. Od stanových pro samostatné děti, které mají nejblíže k těm klasickým z minulého století, až po tábory pro mrňata a škvrňata, kam se mohou vydat maminky s úplnými prcky do bezpečí a pohodlí zděných budov. Úžasnými tábory pro velké děti a jejich tatínky jsou tábory kovářské, které už mají mnohaletou tradici. Tyto tábory jsou cenným setkáním otců a synů nad kovadlinou. Při společném funění chlapů a kovářských měchů vznikají spojení, která v obýváku nevytvoříte.  Krásným paradoxem jsou křehké dívky, které na tyto tábory jezdí také a vedou si skvěle.

Letos Chaloupky nabízejí soft verzi těchto táborů určených původně pro tatínky s dětmi. Maminky jsou však pochopitelně vítány rovněž! Materiál, kterému se budou po čtyři dny intenzívně věnovat, je dřevo. Voňavý, poddajný materiál, na který sáhnout je radost. A co teprve mu dát tvar pomocí nože, dlát, rašplí a smirku… Průvodcem jim bude zkušený lektor Standa Juhas, který to se dřevem umí po všech stránkách. Tábor je tedy pro tatínky a mámy, kteří chtějí být se svými ratolestmi chvíli samy a užít si společné chvíle u dřevořezání. Ale protože je to především tábor, společně si užijí při společných hrách, přemýšlení a odpočinku. Jak říká Standa Juhas: „Těší se na nás zbrusu nová dílna, kde si společně vyzkoušíme truhlářské a řezbářské nářadí a různé techniky práce se dřevem, ke kterým se běžně nedostanete. Je možné, že v sobě táborníci objeví dosud netušené nadání a vášeň. Mladým řezbářům by ale mělo být alespoň deset let. Táborníci se určitě mohou těšit na své originální výrobky, které doma jistě najdou svoje místo.“

Podrobnosti k řezbářskému táboru lze lehce najít ZDE

10.12. Baliny u Velkého Meziříčí

Vánoční ladění

26.12. - 31.12. Dům přírody Žďárských vrchů

Krátecké kufrování

26.12. - 31.12. Dům přírody Žďárských vrchů

Zimní stopovaná

29.12. Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě

Novoměstské kufrování

21.2. 2024 Dům přírody Žďárských vrchů

Jak na zážitkové hry

20.3. 2024 Dům přírody Žďárských vrchů

Environmentální témata CHKO Žďárské vrchy

Celý kalendář

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.