Lektoři ekologické výchovy se sjíždí na Šumavu

Prachatice Úterý 31. srpna 2021 od 08:00

Prachatice – Více než 100 lektorů ekologické výchovy z celé republiky se ve čtvrtek vydá do Prachatic na Šumavě, aby tam až do neděle společně diskutovali a vzdělávali se v oblasti ochrany životního prostředí. Čekají je čtyři dny plné exkurzí, přednášek a diskusí. Čeká je 28. ročník Veletrhu ekologické výchovy.

 

Hlavním rématem bude samozřejmě les a jeho proměny vlivem klimatické změny a způsob výchovy dětí, která z této aktuální situace vyplývá. Lektoři společně s odborníky se pokusí dobrat toho, jaká je budoucnost našich lesů. Seznámí se s novým projektem Školní les, prohlédnou si obnovující se lesy na Šumavě, okouknou ekologickou výchovu v chráněných oblastech a zamyslí nad tím, jak lze změnil návštěvnickou strukturu v době covidové.

Je samozřejmé, že samotný veletrh se i kvůli pandemickým opatřením odehraje především v terénu pod širou oblohou, což je zároveň základní filozofií ekologické výchovy. Akce se koná pod záštitou MžP, pořádají Chaloupky, DDM Horaždovice, DDM Pracahtice a NP Šumava.

10.12. Baliny u Velkého Meziříčí

Vánoční ladění

26.12. - 31.12. Dům přírody Žďárských vrchů

Krátecké kufrování

26.12. - 31.12. Dům přírody Žďárských vrchů

Zimní stopovaná

29.12. Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě

Novoměstské kufrování

21.2. 2024 Dům přírody Žďárských vrchů

Jak na zážitkové hry

20.3. 2024 Dům přírody Žďárských vrchů

Environmentální témata CHKO Žďárské vrchy

Celý kalendář

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.