Lektoři ekologické výchovy se sjíždí na Šumavu

Prachatice Úterý 31. srpna 2021 od 08:00

Prachatice – Více než 100 lektorů ekologické výchovy z celé republiky se ve čtvrtek vydá do Prachatic na Šumavě, aby tam až do neděle společně diskutovali a vzdělávali se v oblasti ochrany životního prostředí. Čekají je čtyři dny plné exkurzí, přednášek a diskusí. Čeká je 28. ročník Veletrhu ekologické výchovy.

 

Hlavním rématem bude samozřejmě les a jeho proměny vlivem klimatické změny a způsob výchovy dětí, která z této aktuální situace vyplývá. Lektoři společně s odborníky se pokusí dobrat toho, jaká je budoucnost našich lesů. Seznámí se s novým projektem Školní les, prohlédnou si obnovující se lesy na Šumavě, okouknou ekologickou výchovu v chráněných oblastech a zamyslí nad tím, jak lze změnil návštěvnickou strukturu v době covidové.

Je samozřejmé, že samotný veletrh se i kvůli pandemickým opatřením odehraje především v terénu pod širou oblohou, což je zároveň základní filozofií ekologické výchovy. Akce se koná pod záštitou MžP, pořádají Chaloupky, DDM Horaždovice, DDM Pracahtice a NP Šumava.

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.