Košík 0 

Hlavním cílem projektu jsou nové vzdělávací nabídky v oboru zahradní pedagogika. 

Vzniknou 3 nové učební plány pro vysokoškolské předměty a pregraduální výuku pedagogů včetně stáží pro studenty pedagogiky.

Dále 27 druhů specializovaných seminářů pro další vzdělávání stávajících pedagogů, 14 druhů nových výukových programů pro školy a přeshraniční soutěž školních projektů o využití školních pozemků a zahrad. 

Česko-rakouský projekt Edugard - ATCZ65 začal v září 2016. Ekocentrum Chaloupky jsou vedoucím partnerem celého projektu, do kterého se dále zapojila Jihočeská univerzita, spolek Přírodní zahrady a brněnská Lipka. Rakouskou stranu zastupuje Vysoká škola z Vídně a sdružení Natur im Garten z dolnorakouského Tullnu. 
Projekt je podpořen z programu přeshraniční spolupráce Interreg V-A Rakousko-Česká republika pro programové období 2014-2020. 

Období realizace projektu: IX.2016 - VIII.2019

Pátek 23. srpna od 12:00 - Neděle 25. srpna 12:00 Chaloupky Kněžice

Hurá z lavic

Tentokrát se zaměříme spíše na didaktickou a metodickou stránku výuky v zahradě. Podrobný program této tradiční akce pro učitele očekávejte do konce března 2019. Pokud jste náš stálý klient a máte tip na lektora či téma, které by oslovilo ostatní, napište nám: martin.kriz@chaloupky.cz.

přihlášky: www.chaloupky.cz/prihlaska-knezice

cena: 500kč (ubytování), zbytek je placen z projektu EDUGARD.

 

Čtvrtek 18. dubna od 09:00 - 16:00 Baliny – areál pro zahradní terapii

Učíme se v zahradě

Učit matematiku a fyziku venku na zahradě je vlastně jednoduché

Čtvrtek 4. října 2018 od 09:00 - 14:00 Chaloupky Baliny

Jak na zahradní pedagogiku I – PŘÍBĚH V ZAHRADĚ

Zahrada je plná příběhů, stačí jen naslouchat a pozorovat. Seminář, který je zaměřený na storytelling v zahradě vede osvědčený lektor a vypravěč Martin Hak. Seminář je vhodný pro učitele prvního i druhého stupně ZŠ.

 

Úterý 26. června 2018 od 08:00

I mezinárodní komise zůstala PAF

Vysočina, Dolní Rakousko (hu) – Učení se venku je fenomén, který získává pozornost mezi stále větším počtem kantorů. A venku může být v městském parku, v přírodě za městem nebo rovnou ve školních zahradách. Ty jsou k tomu samozřejmě přímo stvořené. A jejich využití je tak různorodé a pestré, že nezbývá, než žasnout. A žasla i odborná mezinárodní komise, která v úterý v Brně v ekocentru Lipka, hodnotila projekty česko-rakouské soutěže Pěstuj, zkoumej, vyprávěj.

Čtvrtek 14. června 2018 od 09:00 - 14:00 Baliny

Učíme se v zahradě III.

Seminář určený učitelům I. stupně ZŠ (třetí díl cyklu výuky v zahradě)

Čtvrtek 26. dubna 2018 od 07:00 - 18:00 die GARTEN TULLN

Zahrady v Tullnu stále inspirující

Jen kousek za hranicemi v nivě Dunaje leží místo, které stojí za to navštívit. Je to první a dosud jediná zahradní výstava Evropy, kde se hospodaří podle přísných kritérií přírodních zahrad. Jedná se pochopitelně o die GARTEN TULLN.

Pondělí 20. listopadu 2017 od 10:00

Pěstuj, zkoumej, vyprávěj! nabádá účastníky nová soutěž pro školy

Podívat se na "pěstitelky" a školní zahradu z jiného úhlu pohledu, k tomu by měla tato soutěž motivovat. Ač je hlavním tématem soutěže zahrada a učení v zahradě a o zahradě, zapojit se mohou i školy, které školní zahradu nemají a své zahradnické učení přenesly do školní třídy, klubovny, na školní chodbu či dvorek.