Košík 0 

Podívejte se a stáhněte si krásné katalogy vzdělávacích zahrad!

Katalog vzdělávacích zahrad - ZDE
Katalog der Bildungsgärten - HIER

Hlavním cílem projektu jsou nové vzdělávací nabídky v oboru zahradní pedagogika. 

Vzniknou 3 nové učební plány pro vysokoškolské předměty a pregraduální výuku pedagogů včetně stáží pro studenty pedagogiky.

Dále 27 druhů specializovaných seminářů pro další vzdělávání stávajících pedagogů, 14 druhů nových výukových programů pro školy a přeshraniční soutěž školních projektů o využití školních pozemků a zahrad. 

Česko-rakouský projekt Edugard - ATCZ65 začal v září 2016. Ekocentrum Chaloupky jsou vedoucím partnerem celého projektu, do kterého se dále zapojila Jihočeská univerzita, spolek Přírodní zahrady a brněnská Lipka. Rakouskou stranu zastupuje Vysoká škola z Vídně a sdružení Natur im Garten z dolnorakouského Tullnu. 
Projekt je podpořen z programu přeshraniční spolupráce Interreg V-A Rakousko-Česká republika pro programové období 2014-2020. 

Období realizace projektu: IX.2016 - IX. 2019
 

Soutěž pro školy: Pěstuj, zkoumej, vyprávěj dopadla báječně.

Stáhnout a podívat se na prezentaci můžete ZDE!

 

Akce, které díky projektu EDUGARD proběhly:

Pátek 23. srpna od 12:00 - Neděle 25. srpna 12:00 Chaloupky Kněžice

Hurá z lavic / Hurá ze školky Kapacita naplněna

Těšit se můžete na využití přírodnin (třeba bláta) v uměleckém pojetí přírody. Na fotografii, barvy z půdy, dílničky v přírodě, krajinomalbu i artefiletiku. Něco využijete ve škole, něco v běženém životě, něco ve školce a něco třeba nikdy, ale je super si to vyzkoušet.

-
Čtvrtek 6. června od 09:00 - 17:00

Kreativně a všemi smysly

Čtvrtek 6. června byl jedním z tematických čtvrtků ekocentra Zahrada u řeky v Třebíči. Jako jediný však nebyl určen pro širokou veřejnost, ale pro učitele ZŠ, SŠ a pedagogické pracovníky DDM či CVČ Kraje Vysočina, Jihomoravského a Jihočeského kraje.

-
Čtvrtek 6. června od 08:30 - 17:00 Zahrada u řeky Třebíč

Kreativita ve školní zahradě (akce pro pedagogy)

Celodenní seminář pro učitele ZŠ, SŠ a pedagogické pracovníky DDM či CVČ z krajů Vysočina, Jihomoravského a Jihočeského. Je zdarma.
Seminář není akreditován v rámci DVPP, účastníci obdrží Potvrzení o účasti.

- - -
Čtvrtek 18. dubna od 09:00 - 15:00 Baliny – areál pro zahradní terapii

Učíme se v zahradě matematiku a fyziku

Učit matematiku a fyziku venku na zahradě je vlastně jednoduché. Procesy, které v učebně složitě simulujeme, probíhají  v přírodě přímo před našima očima. Vyzkoušíme si tu akustiku, optiku i mechaniku, procenta, zlomky i goniometrické funkce. Seminář je určen učitelům druhých stupňů a středních škol. Naučíme vás, jak vytáhnout žáky i v těchto předmětech ven do zahrady, do lesa nebo do města.

-
Pátek 29. března od 09:00 - Neděle 31. března 14:00 Chaloupky Kněžice

Badatelský víkend Kapacita naplněna

Akce je naplněna, můžete se hlásit už jen jako náhradníci.

- -
Čtvrtek 4. října 2018 od 09:00 - 14:00 Chaloupky Baliny

Jak na zahradní pedagogiku I – PŘÍBĚH V ZAHRADĚ

Zahrada je plná příběhů, stačí jen naslouchat a pozorovat. Seminář, který je zaměřený na storytelling v zahradě vede osvědčený lektor a vypravěč Martin Hak. Seminář je vhodný pro učitele prvního i druhého stupně ZŠ.

 

- -
Úterý 26. června 2018 od 08:00

I mezinárodní komise zůstala PAF

Vysočina, Dolní Rakousko (hu) – Učení se venku je fenomén, který získává pozornost mezi stále větším počtem kantorů. A venku může být v městském parku, v přírodě za městem nebo rovnou ve školních zahradách. Ty jsou k tomu samozřejmě přímo stvořené. A jejich využití je tak různorodé a pestré, že nezbývá, než žasnout. A žasla i odborná mezinárodní komise, která v úterý v Brně v ekocentru Lipka, hodnotila projekty česko-rakouské soutěže Pěstuj, zkoumej, vyprávěj.

-
Čtvrtek 14. června 2018 od 09:00 - 14:00 Baliny

Učíme se v zahradě III.

Seminář určený učitelům I. stupně ZŠ (třetí díl cyklu výuky v zahradě)

-
Čtvrtek 26. dubna 2018 od 07:00 - 18:00 die GARTEN TULLN

Zahrady v Tullnu stále inspirující

Jen kousek za hranicemi v nivě Dunaje leží místo, které stojí za to navštívit. Je to první a dosud jediná zahradní výstava Evropy, kde se hospodaří podle přísných kritérií přírodních zahrad. Jedná se pochopitelně o die GARTEN TULLN.

- -
Pondělí 20. listopadu 2017 od 10:00

Pěstuj, zkoumej, vyprávěj! nabádá účastníky nová soutěž pro školy

Podívat se na "pěstitelky" a školní zahradu z jiného úhlu pohledu, k tomu by měla tato soutěž motivovat. Ač je hlavním tématem soutěže zahrada a učení v zahradě a o zahradě, zapojit se mohou i školy, které školní zahradu nemají a své zahradnické učení přenesly do školní třídy, klubovny, na školní chodbu či dvorek.

-

Novinky e-mailem

Informace o akcích, ubytování a všem co se děje v Chaloupkách