Chaloupky Baliny zvou do malebného údolí

Chaloupky Baliny Neděle 28. dubna 2019 od 10:00

Jaro je již za bukem. Jeho hnědo-měděné listy z loňského roku za chvíli vymění za svěží zelenou a pak to rozjede v celé té jarní kráse, jako každý rok. Snad nebudou mít prognostici úplnou pravdu a něco z té svěžesti nám zůstane i na léto. Chtěli bychom vás pozvat do Balinského údolí, jehož návštěva je krásný zážitek sám o sobě. A když si tam však naplánujete výlet na neděli 28. dubna, čeká vás navíc bohatý program od lektorů ekocentra Chaloupky Baliny.

Den Země je sice již v pondělí 22. , ale Balinští ho s vámi oslaví právě v neděli 28. Letošní rok se rozhodli podívat podrobně na půdu a hlínu. Na několika stanovištích se o hlíně i o půdě dozvíte prakticky vše. Ale nejen to! Jak je na Chaloupkách zvykem, vše si budete moci jaksepatří osahat a prožít. Kutilové se budou moci zúčastnit workshopu Stavba hliněné pece, ti jemněji a výtvarně zaměření se budou moci naučit vyrábět půdní pigmenty a pak s nimi samozřejmě i malovat a tvořit. S hlínou se však jen nemaluje, ale když ji správně prohnětete, můžete se na chvíli stát i sochaři. K dispozici vám bude celá probouzející se přírodní relaxační zahrada se svými stromy, které můžete zkrášlit hliněnými reliéfy.

Kdo bude mít hlíny dost, může se s lektorem Standou naučit rozdělávat oheň jedním z mnoha způsobů, který na Chaloupkách ovládáme. Nikdy nevíte, kdy se vám tato dovednost bude hodit.

Jaký je rozdíl mezi hlínou a půdou? To se dozvíte na dalších stanovištích, kde budete moci nahlédnout pod povrch pomocí kouzelného „okna do země“, omrknout vermikompostér s pracovitými kalifornskými žížalami, prohlédnout si výstavu o půdě, shlédnout filmy s hliněnými a půdními tématy a na vlastnoručně rozdělaném ohni si nějakou tu žížalu opéct a sníst. A bude i pro vegetariány, neboť si ji uhnětete z mouky. Na Balinách je vždycky krásně, ale 28. dubna, to bude opravdu stá za to.

Další dobrá příležitost, kdy stojí za to Chaloupky Baliny navštívit, je Víkend otevřených zahrad, který bude je 8. – 9. června. V Balinách můžete čekat drobný program. Jak bude vypadat a kdy přesně se dočtete na našich webových stránkách www.chaloupky.cz, nebo přímo na webovkáchVíkendu otevřených zahrad:  www.vikendotevrenychzahrad.cz

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.