V neděli 18. srpna si pro radost zaběhlo 83 registrovaných běžců…

Neděle 18. srpna 2019 od 16:00

Horní Krupá (hu) … doopravdy jich ale bylo přibližně 110. Celkem uběhli 408 kilometrů (vloni 350). Vybírali si ze tří tras: 4 nebo 4,5 nebo 8,3 km v okolí Krupé (nejdelší kolem Krát a Jelení studánky). Nejrychlejší běh 8,3 km za 43 min. Výtěžek cca 12.710 Kč. Tolik strohá fakta.

Skutečný smysl akce byl však daleko větší, než počet kilometrů nebo účastníků. V Horní Krupé nešlo o lámání rekordů, ale o radost nejvyšší. Tím byla nejen krásná sumička pro autistu Kubíka Caltu, ale hlavně čistá radost z toho, že pomáhám, že spolu s ostatními dělám něco pro někoho, který také bude mít radost… přesně jak to říkal skřítek ve Třech veteránech.

Z radosti běžců budou pořízeny specifické výukové pomůcky, které pak budou moci sloužit i dalším dětem. Jedním z cílů bylo, aby lidé poznali Kubíkův svět. Na místě byl banner s vysvětlením, v čem autismus spočívá a v čem jsou takové děti jiné. Do jejich světa mohli účastníci nahlédnout i pomocí krásných fotografií ze života Kubíka.

Podepsat a otisknout svůj palec mohli všichni přítomní na připravené plátno s obrazem stromu, pod kterým byl verš z bible: „Neboj se, já budu s tebou.“ (Izajášovo proroctví 43,5). Obraz si Kubík může pověsit doma a připomínat si lidi, kteří mu drží palce. Během akce fungoval výtvarný kroužek, kde si děti mohly vyrobit a vybarvit dřevěné památeční medaile.

Vzhledem k pozitivním ohlasům ode všech budeme tuto akci příští rok opakovat. Těšíme se, koho zase budeme moci podpořit.

10.12. Baliny u Velkého Meziříčí

Vánoční ladění

26.12. - 31.12. Dům přírody Žďárských vrchů

Krátecké kufrování

26.12. - 31.12. Dům přírody Žďárských vrchů

Zimní stopovaná

29.12. Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě

Novoměstské kufrování

21.2. 2024 Dům přírody Žďárských vrchů

Jak na zážitkové hry

20.3. 2024 Dům přírody Žďárských vrchů

Environmentální témata CHKO Žďárské vrchy

Celý kalendář

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.