Medový den v zahradě u řeky nebude jen sladký

Sobota 20. května 2017 od 16:00

Třebíč (hu) – Právě v sobotu 20. května, kdy milovníci medu slaví Mezinárodní den včel, se na Zahradě u řeky (hned za bývalou prodejnou Mountfield na Brněnské ulici) koná Medový den v Zahradě u řeky. Zdaleka se však nebude jednat pouze o jakýsi medový mejdan, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Na tuto první akci Chaloupek v těchto místech je toho připraveno mnohem víc. A protože naší nadějí jsou děti, budou právě pro ně připraveny dílničky a soutěže se zahradní a medovou náplní. Větší děti a dospělí si společně založí trvalkový záhon a vysadí medonosné keře.

Pojem přírodní zahrada jste již všichni určitě alespoň zaslechli. V sobotu na Medovém dni se vám dostane zasvěcených informací o tom, co to přírodní zahrada opravdu je. Připravuje se i směnná burza a prodej semínek a sazenic. Máte-li tedy přebytky, nezapomeňte je s sebou. Někomu třeba přijdou vhod.

Těšit se prý můžeme i na ochutnávku medů, podle počasí zdobení medových perníčků, montessori včeličky (jestli nevíte, co to je, přijďte!), prozkoumat si budete moci demonstrační úl, vyrobit včely ze šišek… Podle všeho to bude prima odpoledne na Brněnské ulici, přesně od 14.00 do 18.00 hodin, které si pro vás připravily Chaloupky o.p.s. V záhlaví mají, že nás naučí řeč přírody. Tak přijďme a uvidíme.

Zapomenout byste však rozhodně neměli na vhodný oděv i obuv. Ale pozor! V případě deštivého počasí se akce ruší a bude přeložena na 24. června na tzv. Svatojánskou slavnost.

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.