Ekologická výchova na nových lavičkách

Chaloupky Velké Meziříčí Čtvrtek 25. dubna 2019 - Středa 30. října

Velké Meziříčí – Ekocentrum Chaloupky, které sídlí na místě s malebným názvem Ostrůvek, zná ve Velkém Meziříčí skoro každý. Jakpak by ne. Vždyť Chaloupky zde svoji ekologickou výchovu provozují již 16 let. K secesní vile patří i solidní zahrada, která je rozdělena na několik částí. Lány mrkve byste zde však hledali marně.

Příroda, potažmo zahrada, je totiž hlavním místem, kde tu probíhá výuka. Nezasvěcený pozorovatel by možná řekl, že si tam ty děti hrají. Hra je však přirozeným výukovým prostředkem odnepaměti.

I přírodní učebna však potřebuje údržbu a zvelebování. Posezení na trávě či kameni je jistě prima, je ale jasné, že nejen dětem se lépe soustředí, sedí-li na hladké dřevěné lavičce. Proto se právě lavičky staly důležitým zahradním prvkem, který ekologickou výchovu nenápadně, ale velmi podstatně podpořil. Radost z toho nemají jen děti z mateřských a základních škol ve Velkém Meziříčí a blízkého okolí, ale postupem času vlastně všichni, kdo se na některý z mnoha programů pro veřejnost, přijde na zahradu podívat.

Pořízení laviček se stalo předmětem projektu, o který se společně podělily Chaloupky a město Velké Meziříčí. To z potřebných šestnácti a půl tisíc zaplatilo rovných osm. Společný cíl, tedy ekologická výchova a osvěta dětí mateřských a základních škol, byl naplněn bohatě. Lavičky s nadšením využívaly nejen děti na letních příměstských táborech, ale i účastníci výukových programů během září a října.

Na správnou přírodní zahradu lavičky prostě patří. S potěšením je jistě budou využívat děti navštěvující chaloupecké kroužky i členové centra pro rodiče s dětmi Kopretina.

Projekt podpořilo měso Velké Meziříčí

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.