Za grafikou na Ostrůvek

Ostrůvek - Velké Meziříčí Pondělí 11. října 2021 od 08:00

Velké Meziříčí (hu) – Ekocentrum Chaloupky Velké Meziříčí je známo svými ekologickými programy pro děti i semináři pro dospělé. Ekologie však neznamená jen a jen pobyt v přírodě, odpovědné chování a dodržování principů nezatěžování životního prostředí kolem nás. Existuje i ekologie duše. Všichni občas toužíme zachytit svoje nejniternější pocity, nebo vyjádřit svůj životní postoj třeba taškou nebo tričkem, které nosíme. Je pěkné někoho obdařit vlastnoručně vytvořeným dílem, kterým ho upozorníme na svět, který vnímáme právě my.

Proto se na Ostrůvku ve Velkém Meziříčí právě rozbíhá dvanáctidílný workshop, který povede zkušená lektorka a grafička Petra Janoušková. Účastníky kurzu provede základními grafickými technikami tisku. To znamená z výšky (linoryt, monotypie), z hloubky (suchá jehla). Po jejich zvládnutí se pustí do experimentálních tisků.

Účastníci workshopu budou společně vytvářet nejen volnou grafiku, ale také pohledy, razítka, leporela nebo tisknout na tašky. Ty si samozřejmě po lekci odnesou domů a třeba rovnou několik kusů. A to se před Vánoci může hodit.

Kdo dosud grafická díla jen obdivoval, ale do vlastní tvorby se nepustil, má nyní ideální příležitost učinit změnu. Pod vedením Petry Janouškové zjistí, jak námět přenést do ručně tištěné podoby. Po zvládnutí základních technik je v plánu experimentování s materiály i kombinováním technik. Takové tvoření pak přináší svobodu sebevyjádření a s tím i klid v duši.

1.7. - 31.8. Dům přírody Žďárských vrchů

Léto s vlkem ve Žďárských vrších

14.7. - 19.7. Chaloupky Kněžice

Kovářský tábor

15.7. - 19.7. LMŠ Třebíč

Po stopách Mayů (příměstský tábor)

15.7. - 19.7. Krupská škola

Hrátky u Javoru, Horní Krupá

28.7. - 17.8. Chlum u Třeboně

Husité (třítýdenní tábor)

Celý kalendář

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.