Paseka

Úplně nová hra, kterou si můžete zahrát

Představte si les. Vzrostlý, voňavý les plný mechu a šišek, ve větvích se prohání veverky a pod nedalekým pařezem určitě bydlí liška. Stromy jsou zde vysoké a majestátné, větve šumí ve větru a na zem se snáší sprška listí a jehličí s každým větším poryvem. Všechno láká k položení se do mechu a odpočinku.

Někdy se ale i taková idylka během chvilky změní. Místo stromů jen řady pařezů, v zemi stopy těžebních strojů a vítr nese mračna prachu z této vyprahlé paseky. Všechno kolem vypadá beznadějně zničené.

Ale nemusíte se bát. I takové místo si příroda bude chtít vzít zpátky. Pošle své osadníky mechy a odvážné byliny. Ti společně porostou zničenou a vyprahlou půdu a připraví místo pro nové dřeviny. A ty se pokusí zde znovu vytvořit les. Zahrajme si na pomocníky, využijme semínka nesená větrem i ta co dlouho spí v podzemí. Pojďme společně vypěstovat les!

Takto malebně začíná naše nová hra Paseka, kterou vám nabízíme. Stáhněte si tři soubory: Paseka-pravidla hry, Karty stromů a Karty pravidel a zkuste si hru zahrát.

Jednotlivé soubory ke hře ve formátu PDF si můžete stáhnout zde:

Paseka - pravidla hry

Karty stromů

Karta pravidel

1.8. - 21.8. Nový Kanclíř u Chlumu u Třeboně

Japonsko

2.8. - 6.8. Ostrůvek Velké Meziříčí

Vesmírné dobrodružství 1. běh

3.8. - 6.8. Krupská škola

Tábor Cesta do země skřítků II

9.8. - 13.8. Krupská škola

Řemeslné hrátky a letní taškařice

9.8. - 13.8. Ostrůvek Velké Meziříčí

Vesmírné dobrodružství 2. běh

13.8. - 20.8. Řeka Oslava u V.M.

Cesta kolem světa

Celý kalendář

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.