Paseka

Úplně nová hra, kterou si můžete zahrát

Představte si les. Vzrostlý, voňavý les plný mechu a šišek, ve větvích se prohání veverky a pod nedalekým pařezem určitě bydlí liška. Stromy jsou zde vysoké a majestátné, větve šumí ve větru a na zem se snáší sprška listí a jehličí s každým větším poryvem. Všechno láká k položení se do mechu a odpočinku.

Někdy se ale i taková idylka během chvilky změní. Místo stromů jen řady pařezů, v zemi stopy těžebních strojů a vítr nese mračna prachu z této vyprahlé paseky. Všechno kolem vypadá beznadějně zničené.

Ale nemusíte se bát. I takové místo si příroda bude chtít vzít zpátky. Pošle své osadníky mechy a odvážné byliny. Ti společně porostou zničenou a vyprahlou půdu a připraví místo pro nové dřeviny. A ty se pokusí zde znovu vytvořit les. Zahrajme si na pomocníky, využijme semínka nesená větrem i ta co dlouho spí v podzemí. Pojďme společně vypěstovat les!

Takto malebně začíná naše nová hra Paseka, kterou vám nabízíme. Stáhněte si tři soubory: Paseka-pravidla hry, Karty stromů a Karty pravidel a zkuste si hru zahrát.

Jednotlivé soubory ke hře ve formátu PDF si můžete stáhnout zde:

Paseka - pravidla hry

Karty stromů

Karta pravidel

1.7. - 31.8. Dům přírody Žďárských vrchů

Léto s vlkem ve Žďárských vrších

14.7. - 19.7. Chaloupky Kněžice

Kovářský tábor

15.7. - 19.7. LMŠ Třebíč

Po stopách Mayů (příměstský tábor)

15.7. - 19.7. Krupská škola

Hrátky u Javoru, Horní Krupá

28.7. - 17.8. Chlum u Třeboně

Husité (třítýdenní tábor)

Celý kalendář

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.