Paseka

Úplně nová hra, kterou si můžete zahrát

Představte si les. Vzrostlý, voňavý les plný mechu a šišek, ve větvích se prohání veverky a pod nedalekým pařezem určitě bydlí liška. Stromy jsou zde vysoké a majestátné, větve šumí ve větru a na zem se snáší sprška listí a jehličí s každým větším poryvem. Všechno láká k položení se do mechu a odpočinku.

Někdy se ale i taková idylka během chvilky změní. Místo stromů jen řady pařezů, v zemi stopy těžebních strojů a vítr nese mračna prachu z této vyprahlé paseky. Všechno kolem vypadá beznadějně zničené.

Ale nemusíte se bát. I takové místo si příroda bude chtít vzít zpátky. Pošle své osadníky mechy a odvážné byliny. Ti společně porostou zničenou a vyprahlou půdu a připraví místo pro nové dřeviny. A ty se pokusí zde znovu vytvořit les. Zahrajme si na pomocníky, využijme semínka nesená větrem i ta co dlouho spí v podzemí. Pojďme společně vypěstovat les!

Takto malebně začíná naše nová hra Paseka, kterou vám nabízíme. Stáhněte si tři soubory: Paseka-pravidla hry, Karty stromů a Karty pravidel a zkuste si hru zahrát.

Jednotlivé soubory ke hře ve formátu PDF si můžete stáhnout zde:

Paseka - pravidla hry

Karty stromů

Karta pravidel

10.12. Baliny u Velkého Meziříčí

Vánoční ladění

26.12. - 31.12. Dům přírody Žďárských vrchů

Krátecké kufrování

26.12. - 31.12. Dům přírody Žďárských vrchů

Zimní stopovaná

29.12. Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě

Novoměstské kufrování

21.2. 2024 Dům přírody Žďárských vrchů

Jak na zážitkové hry

20.3. 2024 Dům přírody Žďárských vrchů

Environmentální témata CHKO Žďárské vrchy

Celý kalendář

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.