Honba za lampióny v zámeckém parku

Zámecký park Středa 22. září 2021 od 09:00 - 15:00

Titulek vypadá trošku jako rozverná hra mladých šlechtičen, ale skutečnost je zcela jiná. Za lampiony se v úterý 22. září honili žáci a studenti základních škol a gymnázia Velkomeziříčska a nebyly to lampiony určené na zahradní slavnosti, ale lampiony na orientační běh.

 

V rámci Týdne mobility pořádá ekocentru Chaloupky ve spolupráci se Zdravým městem Velké Meziříčí každoročně malý orientační běh v již zmíněném parku zámku ve Velkém Meziříčí a smysl akce je prostý. Seznámit děti s krásami orientačního běhu a ukázat jim tak cestu ke zdravému pohybu v přírodě. A zámecký park je k tomu jako stvořený.

Školám patří dopoledne, odpoledne je určeno veřejnosti. Nutno přiznat, že odtud přijíždějí a přicházejí především již aktivní orientační běžci, kteří si rádi proběhnou tu letošní trať. Zvědaví zájemci přicházejí zřídka.

Podobný je i přístup škol. Zatímco některé se na akci dostavují pravidelně a žáci i studenti si dobrodružství s mapou užívají plnými doušky, pro jiné je dopolední návštěva parku nepřekonatelnou překážkou. Je to škoda, protože ukázka orientačního běhu není jen návodem a ukázkou pro jednotlivé žáky, ale také tipem na zajímavou aktivitu pro samotné učitele. Vždyť klasický orientační běh se dá ozvláštnit otázkami či poznávačkou z nejrůznějších předmětů. A pak už to není jen tělocvik, ale mnohem víc.

Toho letošního běhu se zúčastnily tři základní školy a velkomeziříčské gymnázium a všichni si to náležitě užili i přes nevlídné počasí. Příští rok bude týden mobility opět a v zámeckém parku budou znovu viset lampiony. Stačí se přihlásit a přijít. Chaloupky se na vás budou těšit. 

10.12. Baliny u Velkého Meziříčí

Vánoční ladění

26.12. - 31.12. Dům přírody Žďárských vrchů

Krátecké kufrování

26.12. - 31.12. Dům přírody Žďárských vrchů

Zimní stopovaná

28.12. Třebíč, skautská základna Srdíčko

Třebíčské kufrování

29.12. Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě

Novoměstské kufrování

19.1. 2024 - 21.1. Chaloupky Kněžice

Ekovíkend - šetrně pro budoucnost

Celý kalendář

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.