Zahrada u řeky je tu pro všechny

Zahrada u řeky v Třebíči Pondělí 4. června 2018 od 16:00 - 19:00

Zahrada u řeky nabízí stále nové možnosti svého využití

Teprve nedávno otevřené terénní pracoviště ekocentra Chaloupky Zahrada u řeky se má k světu. Z buřeně a kopřiv se vyloupává líbezná zahrada a děti i dospělí si do ní čím dál častěji nacházejí cestu. Dopoledne zde proběhlo již několik výukových programů pro školy, každou středu odpoledne se tam schází zahradnicko-tvořivý kroužek Pupalka a probouzí se seniorský klub Dobromysl. Další možné využití se ukazuje právě nyní na konci školního roku.

Tento čas, kdy prázdniny jsou již na dohled, pořádají někteří kantoři společné akce pro děti a rodiče ze své třídy. Je to výborná věc, kdy se všichni navzájem mají možnost poznat ve zcela jiném světle než při normálním provozu. Že Zahrada u řeky může být tím pravým místem, si řekla paní učitelka Folberová ze ZŠ Václavské náměstí v Třebíči.

„Webové stránky Chaloupek znám a ráda je sleduji. Na Chaloupky u Kněžic jsem jezdila už kdysi za paní Květou Burešovou a otevření pracoviště v Třebíči mi udělalo velikou radost. A tak, když jsem přemýšlela, kam bych s rodiči letos vyrazila, byla volba jasná,“ svěřila se paní učitelka. „A svého rozhodnutí nelituji. Děti i jejich rodiče jsou nadšení. Je to kouzelné místo takřka uprostřed města a je tu vše, co si můžeme přát. Stromy, které poskytují příjemný stín a děti se je při hře učí poznávat, záhony s bylinami, vysoké záhony se zeleninou, ohniště… A hned za zahradou teče řeka. Tu zatím chaloupečtí nevyužívají, ale prý o tom uvažují. To už by byla úplná paráda,“ zasnila se paní učitelka.

Zeptat se dětí se nám nepodařilo – neměly čas. Rodiče spokojeně sedící u ohně byli sdílnější: „Jo, je to prima. Máme to u nosu, ale připadáme si jako daleko za městem. Je tu všechno, včetně záchodů a pitné vody. Děcka mohou lítat a hrát si a my netrpíme strachem, že je něco přejede. A nejlepší je, že nelítají jen tak, ale hrají nějakou „poznávačku“. A dokonce se tváří, že je to baví,“ shodují se rodiče.

Zahrada u řeky je tu zkrátka pro všechny. Stačí si na webových stránkách najít kontaktní adresu a domluvit se.

10.12. Baliny u Velkého Meziříčí

Vánoční ladění

26.12. - 31.12. Dům přírody Žďárských vrchů

Krátecké kufrování

26.12. - 31.12. Dům přírody Žďárských vrchů

Zimní stopovaná

28.12. Třebíč, skautská základna Srdíčko

Třebíčské kufrování

29.12. Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě

Novoměstské kufrování

19.1. 2024 - 21.1. Chaloupky Kněžice

Ekovíkend - šetrně pro budoucnost

Celý kalendář

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.