Hlavní kategorie

Moje přírodní zahrada

Oblíbená příručka Moje přírodní zahrada je zpět!
Nový rozšířený dotisk z roku 2021!!!

Kniha slouží jako základní přehled k realizaci přírodní zahrady, je přístupně psaná i pro začátečníky.

 

 

Cena s DPH: 520 

Přírodní zahrady jsou důležitým prostorem pro život rostlin, živočichů a lidí. Vyznačují se tím, že se k jejich úpravám nepoužívá rašeliny, minerálních hnojiv a pesticidů. Jsou upřednostňovány původní druhy rostlin, ponechávání biotopů pro divoké živočichy, mulč, kompost či smíšené kultury zeleniny. V ilustrované knize rozdělené do tématických sekcí najdeme informace o tom, jaké prvky by měla přírodní zahrada mít, jak založit bylinkovou nebo zelinářskou zahradu, jak pěstovat na terasách, balkonech a střešních zahradách, jak si pořídit louku místo trávníku nebo živé ploty místo betonových a proč je dobré mít na zahradě ježka. I vy si můžete nechat certifikovat svoji zahradu a získat plaketu "přírodní zahrada".

Publikace má 232 celobarevných stran formátu A4 se spoustou fotografií a nákresů. Obsahuje nejen základní principy a postupy pro úplné začátečníky, ale i méně známá fakta pro odbornou veřejnost. Jedná se o první komplexní „učebnici“ zakládání a údržby zahrady ve spolupráci s přírodou a v souladu s trvale udržitelným způsobem života na planetě.
Obsahuje kapitoly: Prvky přírodní zahrady, Živá půda, Má bylinková zahrada, Zelinářská zahrada, Ovoce v domácí zahradě, Květiny a trvalky, Zahrada na balkoně a terase, Střešní zahrady, Zahrada pro děti, Přírodní zahrada – louka a Přírodní zahrada – zvířata.
Druhé vydání nově obsahuje rejstřík českých, latinských a slovenských botanických názvů.

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.