Prosincové webináře Klimatická školní zahrada

série webinářů Středa 7. prosince 2022 - Středa 14. prosince

Přihlaste se na některý z webinářů zaměřených na budování klimaticky odolné školní zahrady a na učení o klimatu v zahradě a venku..

Také to máte tak, že jen je u konce zahradní sezona, tak máte nejvíce nápadů, co všechno by se na zahradě a se zahradou dalo dělat? Nebo jste naopak zastánce pečlivého plánování a již nyní se připravujete na to, až se jaro zeptá, co jste dělali v zimě? Pak se neváhejte přihlásit na připravované webináře na téma učení venku a plánování a péče o školní zahradu.

- Připojit se můžete ZDARMA a z pohodlí domova, vždy v 18:00 hod, webináře potrvají zhruba hodinu. (odkazy zašleme včas všem přihlášeným)

- Hlaste se přes tento odkaz: PŘIHLÁŠKA NA WEBINÁŘE, můžete si vybrat jeden nebo více on-line seminářo. Tady je přehled jednotlivých dílů a anotací:


 7. 12. 2022 – Zahrada a klima na MŠ (webinář je naplněn, nehlaste se)

Jde učit o klimatu i děti v mateřské škole? Jde, jen je nesmíme strašit a ukazovat přírodu jako něco zázračně dokonalého, do čeho nesmíme příliš zasahovat. Webinář bude plný ukázek aktivit spojených s tématem klimatu, změn v přírodě…
Lektorky: Mgr. Marie Rajnošková, Iveta Machátová (Chaloupky o.p.s.) 


8. 12. 2022 – Učíme venku o klimatu 1.stupeň ZŠ 

V zahradě se dá učit prvouka, přírodověda, vlastivěda, matematika, vlastně všechno. A dá se i klimatická výchova zaměřená na to, jak funguje příroda a planeta. Děti nebudeme stresovat klimatickou změnou, ale budeme se dívat na počasí i podnebí, roční období, jak se připravit na různé extrémní jevy. Jak je důležitá pro zdravou krajinu voda. Půjde především o praktické náměty do výuky
Lektor: Ing. Martin Kříž (Chaloupky o.p.s.)


12. 12. 2022 – Učíme venku o klimatu 2.stupeň ZŠ

Dozvíte se, jak využívat zahradu pro klimatickou výuku na II. stupních základních škol a na středních školách. Ukážeme vám nový web www.ucimoklimatu.cz a nabídneme aktivity do různých předmětů i oblastí, budeme hodně ve fyzice, trochu v chemii, samozřejmě v přírodopise. Budeme ukazovat praktické věci, které si můžete venku vyzkoušet třeba hned zítra.
Lektor: Ing. Martin Kříž (Chaloupky o.p.s.)


13. 12. 2022 – Čtvero ročních období v klimatické zahradě (webinář je naplněn, nehlaste se)

Dozvíte se, jak si rozplánovat činnosti na zahradě, jak si svépomocí vyrobit a správně pečovat o prvky v zahradě, jak naplánovat výsevy a výsadby, aby byly k užitku ve školním roce a usnadnily i prázdninovou péči o zahradu a mnoho dalšího.  
Lektoruje: Ing. Dana Křivánková (Lipka Brno)


14. 12. 2022 – Plánování a budování klimatické školní zahrady – „Řekni mi, co a pro koho, ale neříkej kde.“ 

Ujasněte si vlastní požadavky a možnosti před komunikací a spoluprací s architektem. Pracujte s prostorem školní zahrady a celého areálu školy, podívejte se na prostor novýma očima, jak zahradu upravit, aby co nejvíce zvládala a pomáhala s klimatickou změnou (tradiční pěstitelky v novém), jak do prostoru zakomponovat výukové prvky...
Lektoruje: Ing. Jitka Vágnerová (Ateliér V8)


 

Webináře jsou zdarma a jsou realizované v rámci projektu Klimatické zahrady. Projekt byl podpořen Ministerstvem životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP“.

 

10.12. Baliny u Velkého Meziříčí

Vánoční ladění

26.12. - 31.12. Dům přírody Žďárských vrchů

Krátecké kufrování

26.12. - 31.12. Dům přírody Žďárských vrchů

Zimní stopovaná

29.12. Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě

Novoměstské kufrování

21.2. 2024 Dům přírody Žďárských vrchů

Jak na zážitkové hry

20.3. 2024 Dům přírody Žďárských vrchů

Environmentální témata CHKO Žďárské vrchy

Celý kalendář

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.