Prosincové webináře Klimatická školní zahrada

série webinářů Středa 7. prosince 2022 - Středa 14. prosince

Přihlaste se na některý z webinářů zaměřených na budování klimaticky odolné školní zahrady a na učení o klimatu v zahradě a venku..

Také to máte tak, že jen je u konce zahradní sezona, tak máte nejvíce nápadů, co všechno by se na zahradě a se zahradou dalo dělat? Nebo jste naopak zastánce pečlivého plánování a již nyní se připravujete na to, až se jaro zeptá, co jste dělali v zimě? Pak se neváhejte přihlásit na připravované webináře na téma učení venku a plánování a péče o školní zahradu.

- Připojit se můžete ZDARMA a z pohodlí domova, vždy v 18:00 hod, webináře potrvají zhruba hodinu. (odkazy zašleme včas všem přihlášeným)

- Hlaste se přes tento odkaz: PŘIHLÁŠKA NA WEBINÁŘE, můžete si vybrat jeden nebo více on-line seminářo. Tady je přehled jednotlivých dílů a anotací:


 7. 12. 2022 – Zahrada a klima na MŠ (webinář je naplněn, nehlaste se)

Jde učit o klimatu i děti v mateřské škole? Jde, jen je nesmíme strašit a ukazovat přírodu jako něco zázračně dokonalého, do čeho nesmíme příliš zasahovat. Webinář bude plný ukázek aktivit spojených s tématem klimatu, změn v přírodě…
Lektorky: Mgr. Marie Rajnošková, Iveta Machátová (Chaloupky o.p.s.) 


8. 12. 2022 – Učíme venku o klimatu 1.stupeň ZŠ 

V zahradě se dá učit prvouka, přírodověda, vlastivěda, matematika, vlastně všechno. A dá se i klimatická výchova zaměřená na to, jak funguje příroda a planeta. Děti nebudeme stresovat klimatickou změnou, ale budeme se dívat na počasí i podnebí, roční období, jak se připravit na různé extrémní jevy. Jak je důležitá pro zdravou krajinu voda. Půjde především o praktické náměty do výuky
Lektor: Ing. Martin Kříž (Chaloupky o.p.s.)


12. 12. 2022 – Učíme venku o klimatu 2.stupeň ZŠ

Dozvíte se, jak využívat zahradu pro klimatickou výuku na II. stupních základních škol a na středních školách. Ukážeme vám nový web www.ucimoklimatu.cz a nabídneme aktivity do různých předmětů i oblastí, budeme hodně ve fyzice, trochu v chemii, samozřejmě v přírodopise. Budeme ukazovat praktické věci, které si můžete venku vyzkoušet třeba hned zítra.
Lektor: Ing. Martin Kříž (Chaloupky o.p.s.)


13. 12. 2022 – Čtvero ročních období v klimatické zahradě (webinář je naplněn, nehlaste se)

Dozvíte se, jak si rozplánovat činnosti na zahradě, jak si svépomocí vyrobit a správně pečovat o prvky v zahradě, jak naplánovat výsevy a výsadby, aby byly k užitku ve školním roce a usnadnily i prázdninovou péči o zahradu a mnoho dalšího.  
Lektoruje: Ing. Dana Křivánková (Lipka Brno)


14. 12. 2022 – Plánování a budování klimatické školní zahrady – „Řekni mi, co a pro koho, ale neříkej kde.“ 

Ujasněte si vlastní požadavky a možnosti před komunikací a spoluprací s architektem. Pracujte s prostorem školní zahrady a celého areálu školy, podívejte se na prostor novýma očima, jak zahradu upravit, aby co nejvíce zvládala a pomáhala s klimatickou změnou (tradiční pěstitelky v novém), jak do prostoru zakomponovat výukové prvky...
Lektoruje: Ing. Jitka Vágnerová (Ateliér V8)


 

Webináře jsou zdarma a jsou realizované v rámci projektu Klimatické zahrady. Projekt byl podpořen Ministerstvem životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP“.

 

6.10. Krupská škola

S tužkou do přírody II

7.10. Krátká, Dům přírody Ždárských vrchů

Krátecký jarmark

10.10. Dům dětí a mládeže Jihlava, Brněnská 670/46

Kouzelné byliny (Jihlava)

12.10. Krupská škola

Zahrada a klimatická změna 1

22.10. Lesní MŠ Třebíč

Podzimní slavnosti 2023

Celý kalendář

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.