Košík 0 

Zašovice – nabídka programů na školní rok 2019/2020

Programy probíhají na naší farmě, kde se pasou ovce, krávy, prasata a koně. Programy seznámí žáky s životem na farmě od jara do zimy, včetně zpracování faremních produktů. Kromě prohlídky farmy si žáci zkusí poklidit zvířata, nakrmit nebo podojit…

Autobus může zastavit na zastávce hromadné dopravy a parkovat 100 metrů od střediska u kulturního domu.

Adresa: Zašovice 13, 675 21 Okříšky

Objednávání programů: 568 870 434 (po - pá, od 7:00 do 15:00)

Programy můžete objednávat od 26. srpna 2019

S sebou si vezměte přezůvky i holinky, v zimě teplé oblečení, do holinek teplé ponožky. Část programu je  vždy venku! Žáci přijdou do kontaktu s velkými zvířaty jako je kráva a kůň, budou se pohybovat i ve špinavých prostorách stájí.

Ceny ekologických výukových programů (na žáka):

60 minut: 40 Kč

120 minut: 80 Kč

180 minut: 100 Kč

 

Programy si můžete stáhnout ZDE (v pdf) nebo pokračovat níže.


 

Prohlídka farmy

celoročně, 60 minut, max. 45 dětí

Prohlédneme si farmu se zvířaty, na které je dovoleno sahat. Nakrmíme je a něco se o nich dozvíme.

 

MŠ + 1. třída ZŠ

Malý farmář

celoročně, 120 minut, max. 40 žáků

Zábavnou formou se seznámíme s našimi zvířaty. Pomůžeme velkému farmáři s prací kolem zvířat a dozvíme se, jak to na statku funguje.

 

první stupeň ZŠ

Chleba s máslem

říjen - duben, 180 minut, max. 30 žáků

Bez práce nejsou nejen koláče, ale dokonce ani chleba s máslem. Přijeďte si k nám vlastnoručně vyrobit lahodný chlebánek namazaný "vašim" domácím máslem. Zjistíme, kolik se za takovou svačinkou skrývá práce a náramně si pochutnáme. Krom pečení chlebánku a stloukání másla nás čeká i prohlídka zvířat na farmě, případně i pomoc s péčí o ně.

 

první stupeň ZŠ

Cesta k vlně

celoročně, 180 minut, max. 40 žáků

Program je zaměřený na zpracování ovčí vlny a žáci si odnesou plstěný či tkaný výrobek. Prohlédneme si naši farmu se speciálním zaměřením na ovce, povíme si o jejich střihání a vlně. Na závěr programu se podíváme i na další materiály, jako je len nebo bavlna.

 

druhý stupeň ZŠ, SŠ

Místní ekonomika

celoročně, 180 minut, max. 40 žáků

Jak funguje koncept místní ekonomiky, co je jídlo zblízka a komunitou podporované zemědělství? Projdeme si provozem malé farmy a nahlédneme do ekonomiky i souvislostí v krajině.

 

druhý stupeň ZŠ, SŠ

Welfare

celoročně, 180 minut, max. 40 žáků

Máte rádi zvířata? A víte, co je welfare? Přijďte si povídat o pohodě hospodářských zvířat a o podmínkách, které jim my lidé v chovech poskytujeme. Na vlastní kůži si život v takovém chovu vyzkoušíme. Možná zjistíme, že to není vždy a všude ideální. Dozvíme se, proč má cenu přemýšlet o původu našich potravin. Zkusíme si ohodnotit naši farmu jako welfarová komise, třeba pomůžeme našim zvířatům jejich pobyt u nás ještě vylepšit.

 

druhý stupeň ZŠ, SŠ

Cesta k sýru

celoročně, 180 minut, max. 40 žáků

Program je zaměřený na zpracování mléka a každý žák si odnese vlastnoručně vyrobený čerstvý sýr. Během programu se podíváme přímo na naši mléčnou farmu, prohlédneme si zvířata a pomůžeme s prací kolem nich. Nahlédneme i do profesionální sýrárny a ukážeme si, jaké výrobky se zde vyrábí. Když přijdete už v 7 hodin, uvidíte i dojení.

 

druhý stupeň ZŠ, SŠ

Vlna, len (a polyetylen)

celoročně, 180 minut, max. 40 žáků

Co má společného ovce, len a PET lahev? Dozvíme se něco o tradičních i moderních textilních materiálech. Z vlny si vyrobíme drobný výrobek na památku metodou suchého či mokrého plstění. V druhé části programu se vydáme na pastvinu k ovcím.

Novinky e-mailem

Informace o akcích, ubytování a všem co se děje v Chaloupkách