Zašovice – nabídka programů na školní rok 2021/2022

Programy probíhají na naší farmě, kde se pasou ovce, krávy, prasata a koně. Programy seznámí žáky s životem na farmě od jara do zimy, včetně zpracování faremních produktů. Kromě prohlídky farmy si žáci zkusí poklidit zvířata, nakrmit nebo podojit…

Autobus může zastavit na zastávce hromadné dopravy a parkovat 100 metrů od střediska u kulturního domu.

Adresa: Zašovice 13, 675 21 Okříšky

Objednávání programů: 568 870 434 (po - pá, od 7:00 do 15:00)

Programy můžete objednávat od 23. srpna 2021

S sebou si vezměte přezůvky i holínky, v zimě teplé oblečení, do holínek teplé ponožky. Část programu je  vždy venku! Žáci přijdou do kontaktu s velkými zvířaty jako je kráva a kůň, budou se pohybovat i ve špinavých prostorách stájí.

Ceny ekologických výukových programů (na žáka):

  60 minut:     50 Kč
120 minut:   100 Kč
180 minut:   120 Kč
Výukový program v rámci šablon 150 Kč pro ZŠ.
Výukový program v rámci šablon 120 Kč pro MŠ.
V ceně je podrobný popis programu a hodnotící dotazník.

 Nabídku programů si můžete stáhnout ZDE (v pdf) nebo pokračovat níže.

Ceník našich vzdělávacích služeb si stáhněte ZDE


Prohlídka farmy

MŠ / celoročně / 60 minut / max. 45 dětí
Prohlédneme si farmu se zvířaty, na které je dovoleno sahat. Nakrmíme je a něco se o nich dozvíme.

Malý farmář

MŠ + 1. třída ZŠ / celoročně / 120 minut / max. 48 žáků
Zábavnou formou se seznámíme s našimi zvířaty. Pomůžeme velkému farmáři s prací kolem zvířat a dozvíme se, jak to na statku funguje.

Chleba s máslem

první stupeň ZŠ / říjen - duben / 180 minut / max. 30 žáků
Bez práce nejsou nejen koláče, ale dokonce ani chleba s máslem. Přijeďte si k nám vlastnoručně vyrobit lahodný chlebánek namazaný „vašim“ domácím máslem. Zjistíme, kolik se za takovou svačinkou skrývá práce a náramně si pochutnáme. Krom pečení chlebánku a stloukání másla nás čeká i prohlídka zvířat na farmě, případně i pomoc s péčí o ně.

Dětství na statku - NOVINKA

první stupeň ZŠ / celoročně / 180 minut / max. 48 žáků
Život na statku znamená nejen spoustu práce, ale také zábavu. Vyzkoušíme si tradiční hry a hračky našich prababiček a pradědečků, přiložíme ruku k dílu a nařežeme dřevo do kamen. Nakonec si prohlédneme zvířata na farmě a pomůžeme při péči o ně.

Cesta k vlně

první stupeň ZŠ / celoročně / 180 minut / max. 48 žáků
Program je zaměřený na zpracování ovčí vlny a žáci si odnesou plstěný či tkaný výrobek. Prohlédneme si naši farmu se speciálním zaměřením na ovce, povíme si o jejich střihání a vlně. Na závěr programu se podíváme i na další materiály, jako je len nebo bavlna.

Místní ekonomika

druhý stupeň ZŠ, SŠ / celoročně / 180 minut / max. 48 žáků
Jak funguje koncept místní ekonomiky, co je jídlo zblízka a komunitou podporované zemědělství? Projdeme si provozem malé farmy a nahlédneme do ekonomiky i souvislostí v krajině.

Welfare

druhý stupeň ZŠ, SŠ / celoročně / 180 minut / max. 48 žáků
Máte rádi zvířata? A víte, co je welfare? Přijďte si povídat o pohodě hospodářských zvířat a o podmínkách, které jim my lidé v chovech poskytujeme. Na vlastní kůži si život v takovém chovu vyzkoušíme. Možná zjistíme, že to není vždy a všude ideální. Dozvíme se, proč má cenu přemýšlet o původu našich potravin. Zkusíme si ohodnotit naši farmu jako welfarová komise, třeba pomůžeme našim zvířatům jejich pobyt u nás ještě vylepšit.

Cesta k sýru

druhý stupeň ZŠ, SŠ / celoročně / 180 minut / max. 48 žáků
Program je zaměřený na zpracování mléka a každý žák si odnese vlastnoručně vyrobený čerstvý sýr. Během programu se podíváme přímo na naši mléčnou farmu, prohlédneme si zvířata a pomůžeme s prací kolem nich. Nahlédneme i do profesionální sýrárny a ukážeme si, jaké výrobky se zde vyrábí. Když přijdete už v 7 hodin, uvidíte i dojení.

Vlna, len (a polyethylen)

druhý stupeň ZŠ, SŠ / celoročně / 180 minut / max. 48 žáků
Co má společného ovce, len a PET lahev? Dozvíme se něco o tradičních i moderních textilních materiálech. Z vlny si vyrobíme drobný výrobek na památku metodou suchého či mokrého plstění. V druhé části programu se vydáme na pastvinu k ovcím.

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.