Člověk míní, covid mění... tak jsme se těšili na setkání s vámi během Chaloupeckého podzimu, až nám zůstaly jen dvě - Podzimní slavnost v Třebíči  a  Barvy podzimu v Krupé. O to víc jsme si je ale užili a s napětím vyhlížíme vývoj budoucích událostí!  

Tipy z e-shopu - pojďte s dětmi ven!

Stavebnice ptačího krmítka

748 
DETAIL

Stavebnice ptačí budky - sýkorník

748 
DETAIL

Z izolace do přírody? Přijeďte s rodinou na Chaloupky

Díky omezujícím opatřením vlády k nám nemohou přijet školy. Nicméně těm, kteří si chtějí odpočinout od „covidových“ starostí, nabízíme naše volné ubytovací kapacity.

Čti více

S příchodem podzimu se rozběhly aktivity na projektu podpořeném z Integrovaného regionálního operačního programu v rámci 9. výzvy MAS Podhorácko: Navýšení kapacity ekocentra Chaloupky Zašovice. Cílem projektu je zkvalitnění činnosti díky instalaci nových oken, vstupních dveří, zateplení stropů a dalším drobným stavebním pracím. Přístup do budovy bude upraven pro hendikepované a budou pořízeny i stoly a židle do učebny. 

Od září 2021 plánujeme otevřít lesní mateřskou školku v Třebíči, která bude zapsaná ve školském rejstříku. Zázemí budeme mít na zahradě ve čtvrti Horka-Domky za Alzheimer centrem. 

Pokud byste uvažovali o tom dát dítě do naší školky, vyplňte, prosím, dotazník. A pokud víte o dalších zájemcích, pošlete jim odkaz. Děkujeme.

KALENDÁŘ AKCÍ

Jablka ve stodole

Výstava, jejíž krédo je nikoli dokonalost, ale pestrost, proběhne od 19. - 23. 10. ve stodole u Hodůňky na Krátké.

Čti více

Ekologická olympiáda

Přihlaste zavčas váš SŠ tým na ekologickou olympiádu. Letošní kolo bude zaměřeno na druhovou ochranu u nás i ve světě. Místo konání: Chaloupky Kněžice.

Čti více

Badatelství

Chcete zapojit žáky do aktivního objevování světa kolem nás? 26.10. se uskuteční seminář pro učitele v Soběšicích.

Čti více

Máte rádi turistické známky? A už jste navštívili nový Dům přírody Žďárských vrchů? Ať tak či onak právě probíhá hlasování pro naši první vlastní turistickou známku! Obec Krátká je vesnickou památkovou rezervací a Dům přírody sídlí v nejstarším stavení ve vsi. 

Rozvoj ekocentra v Balinském údolí

Jedno ze sedmi chaloupeckých ekocenter naleznete ve vesničce Baliny. Bývalý statek nyní plní dvě základní úlohy - jednou je činnost ekocentra, tou druhou sociální služba v Klubu Lebeda.

Čti více

Sociální podnik EKOVYSOČINA s.r.o. provozuje chaloupecký e-shop. Od 1. 10. 2020 k němu přibyl e-shop pro Kraj Vysočina s propagačními tiskovinami a dalšími předměty. Správa krajského e-shopu vytváří nové pracovní příležitosti pro zdravotně znevýhodněné osoby.

 
www.chaloupky.cz