Vše je jinak, než bylo loni. Doba neúprosně čerpá naše rezervy, zároveň nám ale dává prostor pro dokončování projektů... Díky tomu pro vás máme mnoho příjemných novinek, které nesou jasné poselství - buďte venku a buďte zdrávi! 

Novinky v e-shopu

Badatelský batůžek - botanický

4 000 
DETAIL

Zamiluj si přírodu
- knížka námětů na posilování vztahu k přírodě
(M. Kříž a kolektiv)

110 
DETAIL

Distanční výuka očima Chaloupek

S jistou dávkou nepochopení a rozčarování sledujeme celospolečenskou debatu nad distanční výukou ve školách.

Čti více

KALENDÁŘ AKCÍ

Chaloupecká kufrování 2020 Třebíč, Krátká

S koncem roku přichází pověstná chaloupecká kufrování pro celou rodinu - byť letos trochu jinak i trochu jinde než bylo obvyklé.

Čti více

Chaloupecká tvořivá setkávání

Máte chuť tvořit, ale chybí Vám prostor nebo nápad? Nejste-li z druhého konce republiky, přijeďte si užít některý z workshopů.

Čti více

Bezové náušnice a korálky LEDEN

Know-how i zajímavý šperk zdobený pomocí vypalovacích razniček si odnesete z prvního kněžického workshopu.

Čti více

Dřevěné náušnice a korálky LEDEN

Každé dřevo je jedinečné, stejně jako bude váš náhrdelník a náušnice. Vypalovací raznička může šperk originálně dozdobit.

Čti více

Mléko – máslo – sýr LEDEN

Naučte se, jak na výrobu čerstvého domácího sýru a "cestou" ochutnejte i meziprodukty jako jsou syrovátka a podmáslí.

Čti více

Pečeme z kvásku i droždí LEDEN

Rádi pečeme a vychytali jsme recepty na chlebánky, pitu a nejrychlejší housky. Navrch dostanete kvásek a osvědčené recepty.

Čti více

Včelí vosk LEDEN

Kromě odlévání svíček se naučíte vyrobit voskovaný ubrousek na svačinky. V případě nedostatku energie zařadíme ochutnávku medu.

Čti více

Bylinky LEDEN

Z bylinek, s láskou natrhaných, si vyrobíte vlastní čajovou směs a vonné muchláčky, navíc se dozvíte i o tajemných účincích bylin.

Čti více

V listopadu proběhla webová konference Zahradní terapie v sociálních službách. Vedle představení projektu přinesla odpovědi třeba na otázku, co přináší člověku kontakt s přírodou. Najdete zde i tipy na zajímavé prvky v terapeutických zahradách a příklady dobré praxe. 

Jak reagovat na současnou krizi a jaké poučení si z celé situace vzít pro ochranu životního prostředí objasňuje ekopedagog Martin Kříž a environmentální psycholog Jan Krajhanzl v online diskuzi Smart café s Janou Moravcovou.

Dvůr na jaře zavoní bylinkami

V Balinách se těší na jaro. Samozřejmě, kdo by se netěšil? Oni k tomu ovšem mají pádný důvod. Před novým křídlem statku budou od od příštího roku zářit barvy a linout se vůně.

Čti více
www.chaloupky.cz