Slavíme. Za projekt Školní les jsme získali několik ocenění, prestižní druhé místo v cenách SDGs, zároveň je Školní les skutkem roku Kraje Vysočina a bodoval i v soutěži Hello Země. Tento zpravodaj bude tak trochu chlubivý, lesní a klimatický.

 

Na Školní les jsme získali 500 000 Kč

Hello bank! podpořila náš projekt Školní les touhle neuvěřitelnou částkou. V kategorii Hello Země jsme se umístili na prvním místě a můžeme tak i v dalších letech rozvíjet projekt, nakupovat pletiva, semenáčky, školit celé třídy a pomáhat s novými školními lesy všude po republice.

Více na www.skolniles.cz

2. místo v cenách SDGs, kategorie Změna klimatu

V letošním roce získal projekt Školní les také 2. místo v prestižní soutěži cen SDGs - cen globálních cílů rozvoje OSN, které udílí Asociace odpovědné udržitelnosti. Na prvním místě se umístila firma pěstující umělé maso, druhé místo získal školní les a třetí biouhel. Jsme v té nejlepší společnosti.

 

Školní les bodoval i v Kraji Vysočina

A první, kdo náš projekt ocenil byl Kraj Vysočina, získali jsme počin roku 2021. Tady se můžete podívat na krátký medailonek.

 

Vybíráme pomůcky pro výuku v lese

Badatelský batůžek - dendrologický

4 000 
DETAIL

Průměrka textilní

55 
DETAIL

Atlas pupenů

60 
DETAIL

V nejbližších dnech pro vás chystáme:

Mineralogická burza

Kněžice, sobota 10. 6. 2023
Další ročník mineralogické burzy v Kněžicích. V sobotu 10. 6. se uskuteční burza minerálů, v neděli 11. 6. exkurze do okolí.

Čti více

Konference MRKVIČKA 2022

úterý 29. 11. 2022
V ZOO Jihlava proběhne další ročník konference pro pedagogy MŠ a další zájemce na téma " Ptákoviny"

Čti více

Konference VYKEV 2022

pátek 2. 12. 2022
Tradiční konference pro učitele Kraje Vysočina proběhne v Krajské knihovně v Havlíčkově Brodě. Tentokrát na téma "Učím o klimatu".

Čti více

Cena naší kávy a kakaa

pondělí 6. 2. 2023
Společně s Fair trade Česká republika zveme učiele na celodenní seminář, kde proběhnou hned tři lekce, se kterými kolegové z Fair trade přijedou i do vaší školy.

Čti více

9. 11. spouštíme web Učím o klimatu

Klimatické vzdělávání není hrozba, je to příležitost. Příležitost vytvořit školy, které mladým lidem umožní orientovat se v současném světě a dělat ho lepším. Proto ve spolupráci s organizacemi jako je Člověk v tísni, SEVER, Tereza a nebo Lipka rozjíždíme nový portál, kde najdete náměty pro klimatickou výchovu.

www.chaloupky.cz