Doba je taková, že je třeba radovat se z každého úspěchu. Nová maringotka, která bude sloužit jako základna lesní mateřské školy v Třebíči, takovým úspěchem určitě je. Navíc blížící se jaro a plnící se běhy letních táborů, které ukazují na vaši přízeň, nám vlévají určitý optimismus do žil. 

Novinky v e-shopu

Nechte toho!

280 
DETAIL

Nezlob!

280 
DETAIL

Nabídka chaloupeckých táborů na rok 2021 je opět bohatá a pestrá. V nabídce jsou tábory příměstské i pobytové, pro děti starší i pro ty malé se svými (pra)rodiči. Proto neváhejte, vybírejte a hlaste se. 

Pokud by se stalo, že by tábor nemohl proběhnout, vrátíme vám 100 % uhrazených účastnických poplatků.

Od září 2021 bude v Třebíči otevřena první lesní mateřská škola na Vysočině registrovaná ve školském rejstříku. 

Na start v budování zázemí a vysázení zahrady jsme získaly grant v rámci programu Zelené oázy vyhlašovaném Nadací Partnerství a společností MOL Česká republika. Zahrada bude dětem sloužit jako herní, výukový, ale i pěstební prostor.

KALENDÁŘ AKCÍ

Vycházka za sovím houkáním

Věděli jste, že právě teď je vhodná doba vydat se do lesů na pod/večerní vycházku za sovím houkáním? Poradíme vám, jak na to.

Čti více

Badatelské Hurá z lavic!

Využijte poslední volná místa! Pronikněte do problematiky terénní výuky, získejte jednoduché pomůcky a naučte se, jak své výzkumy prezentovat.

Čti více

Získáme Zlatou jeřabinu?

Naším želízkem v ohni v tradiční anketě Kraje Vysočina je Dům přírody Žďárských vrchů, který se opravdu povedl. Pokud souhlasíte, budeme rádi i za váš hlas!

Čti více

Projekt školní les propojuje výuku, manuální práci i vztah k přírodě. Děti v kontextu lesa získávají zkušenosti, praktické dovednosti i teoretické znalosti. Navíc jde o tolik pomíjenou manuální práci - v lese je třeba sbírat semena, sázet, odklízet větve, stavět oplocenky…

Na téma nové knihy vznikla aplikace Zamiluj si přírodu, kterou si můžete zdarma stáhnout do svého telefonu. Najdete v ní námět na 80 her zaměřených na objevování a posilování vztahu k přírodě. Vhodné i pro rodinné výlety do přírody.  

Dům přírody Žďárských vrchů je sice uzavřen, ale otevřené je víkendové okénko na hodůňce v Krátké. Dostanete u nás vydatnou polévku, moučník, nealko punč, zázvorový čaj, kávu nebo lahvové pivo. Sledujte facebookovou stránku Domu přírody pro aktuální informace.

www.chaloupky.cz