Lesní mateřská škola Chaloupky zahájí v Třebíči činnost od 1. září 2021

Průběžný zápis pokračuje do 31. 5. 2021

Vážení rodiče,

Na základě řádného zápisu, který proběhl ve dnech 3. – 16. 5. 2021 zahájíme činnost lesní MŠ od 1.září 2021. Pro doplnění dětí ještě probíhá průběžný zápis, kdy je možné děti stále přihlašovat.

Zahájíme tak předškolní vzdělávání v první lesní mateřské škole, která je v Kraji Vysočina zapsána do školského rejstříku. Jedná se tedy o způsob vzdělání, které klade důraz na pobyt venku a podporuje samostatnost dětí, spolupráci ve skupině a přináší zážitky v přírodě. Lesní MŠ tak navazuje na 30 letou historii chaloupeckých vzdělávacích programů.

Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání do Lesní mateřské školy Chaloupky v Třebíči si můžete stáhnout jako Word  ZDE   stáhnout jako PDF ZDE. Provoz lesní MŠ bude celodenní po 5 dnů v týdnu. Uvědomujeme si, že pobyt může být pro dítě zejména zpočátku náročný. V tomto případě, a kdykoli to bude nutné, je možné dítě vyzvednou po obědě. Dalším možným řešením je volba 3 denní docházky od pondělí  do středy, či dvoudenní docházky ve čtvrtek a pátek. Maximální kapacita lesní MŠ zapsané ve školském rejstříku je 24 dětí.

Prohlídka areálu: pro zájemce budeme pořádat v areálu lesní MŠ na Družstevní ulici na zahradě za zařízením IGF Alzheimer centrum Třebíč s.r.o, ve čtvrti Horka-Domky. V případě dotazů a zájmu o schůzku napište koordinátorce lesní mateřské školy Ivetě Machátové na iveta.machatova@chaloupky.cz, tel. 731 440 922.

Školkovné za měsíční celodenní docházku do lesní MŠ:

5 dnů (pondělí – pátek):  2.800 Kč
3 dny (pondělí – středa): 2.200 Kč
2 dny (čtvrtek – pátek): 1.700 Kč

 

 

Za dítě umístěné v lesní mateřské škole si rodič může uplatnit slevu na dani za rok 2021 až do výše 15.200 Kč, v roce 2022 do výše platné minimální mzdy.

Stravování: obědy a svačiny budeme dovážet ze Speciální mateřské školy, Družstevní ulice. Cena za celodenní stravování bude 40 Kč.

Výše uvedené informace si můžete stáhnout ZDE

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.