V Třebíči jsme již podruhé začali na zelené louce

Pondělí 15. listopadu 2021 od 10:00

První naší propachtovanou zahradou byla Zahrada u řeky. Na jejím místě se bude stavět, proto byl rok 2021 ve znamení stěhování.

Ze zahrady u řeky jsme se přesunuli na nové místo - bývalou školní zahradu ve čtvrti Horka – Domky. Jak již víte, novou zahradu o výměře téměř 4000 m2 užívá lesní mateřská škola, jejíž provoz byl zahájen v září 2021. Se Zahradou u řeky jsme se rozloučili během Podzimní slavnosti v pondělí 20. 9. 2021. 

Díky podpoře z grantového programu Zelené oázy, který vyhlašují Nadace Partnerství a společnost MOL Česká republika a grantovému programu města Třebíč jsme získali finanční prostředky na zajištění celé akce „kulový blesk“, během níž došlo k přestěhování a osazení vysokých záhonů, dendrofonu, informačních cedulí, kompostéru a dřevěné budky bývalých záchodů, která bude dál sloužit jako nářaďovna. Těžkou práci a techniku zabezpečila společnost EKOVYSOČINA s.r.o.. Hodně dobrých věcí vzešlo ze společných akcí s rodiči, dětmi a veřejností.

Zatím poslední společnou akcí bylo setkání v sobotu 13. 11. 2021. S účastníky jsme osadili a naplnili kompostér, vysadili ovocné stromy a keře a započali budovat zahradní domeček pro děti. A jelikož už i letos přišlo opravdové listopadové počasí, bylo nám všem nejlépe u společného ohně s jídlem připraveným v kotlíku.

Zahrada teď půjde spát, my ale ne. Už přemýšlíme, co vše by se dalo a mělo udělat. Ze srdce děkujeme všem, kdo naše aktivity v Třebíči podporují.

10.12. Baliny u Velkého Meziříčí

Vánoční ladění

26.12. - 31.12. Dům přírody Žďárských vrchů

Krátecké kufrování

26.12. - 31.12. Dům přírody Žďárských vrchů

Zimní stopovaná

28.12. Třebíč, skautská základna Srdíčko

Třebíčské kufrování

29.12. Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě

Novoměstské kufrování

19.1. 2024 - 21.1. Chaloupky Kněžice

Ekovíkend - šetrně pro budoucnost

Celý kalendář

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.