Milí přátelé, 

Den Země je pěknou příležitostí společně oslavit naši krásnou planetu. Jak je zvykem, připravili jsme pro vás různé způsoby slavení: brigádu v terénu v okolí Kněžic, vzdělávací i hravý den na Balinách a nebo večerní hru v Novém Městě na Moravě. Akce jsou otevřené jak jednotlivcům, tak celým rodinám.

Navštivte jeden z našich Dnů Země a pomozte nám tak dlouhodobě dělat Den Země z každého dne! Obzvlášť vám fandíme, jestli zvládnete dojít pěšky nebo dojet na kole.

A jestli na vás po oslavách dopadne environmentální kocovina, nalaďte si v pondělí 22.dubna v 19:00 - 19:50 Rádio Junior. Bude tam mluvit i náš Martin Kříž o lesním žalu a o tom, jak ho zvládat. Online se k rádiu připojíte zde. No a kdyby vás už předtím zajímalo, jak se s lesním žalem a sázením nových lesů pomáhají vypořádat Chaloupky, mrkněte na tenhle dokument České Televize, který jsme spolutvořili zde.

Děkujeme, že jste s námi a na viděnou venku!

OSLAVTE S NÁMI DEN ZEMĚ 2024

Den Země v ekocentru Baliny: Netradičně na zahradě

21.4. Aktivity a dílny pro dospělé (jak využít zahradní odpad, biouhel, jak na zdraví zahrady, ...) a pro děti, plevelové občerstvení i hudba

Čti více

Jak vypěstovat houby na zahradě

21.4. V rámci Dne Země v Balinách s Jirkou Šťáskem. Přednáška s praktickými ukázkami - společně založíme houbový záhon!

Čti více

Den Země: brigáda pomáháme přírodě

20.4. Pojďte s námi do terénu! Popracujeme na vybraných lokalitách Vysočiny a pomůžeme biodiverzitě (druhové pestrosti).

Čti více

Den Země tmou: "Únik z města"

20.4. v Novém Městě na Moravě. Večerní hledací hra s přírodovědnou tématikou, která vás vyvede z města, zakončená „pokladem“.

Čti více
www.chaloupky.cz