Vstoupili jste do roku 2020 odpočinutí a s novým elánem? Pevně věříme, že ano. My jsme se s elánem vrhli do přípravy nové geoexpozice v Týnském údolí v Třebíči. Na plánované slavnostní otevření na Den Země vás samozřejmě včas pozveme :-)   

Novinky a tipy z e-shopu

Ovocné dřeviny v krajině

60 
DETAIL

Klíč k určování stromů podle listů

70 
DETAIL

PŘIHLAŠOVÁNÍ NA CHALOUPECKÉ LETNÍ TÁBORY SPUŠTĚNO!

Nabízíme tábory příměstské i pobytové.

Pro děti od 6-13 let nebo pro (pra)rodiče s dětmi.

Na několika krásných místech Vysočiny.

Představujeme vám Nelu a její kamarády, takzvané pracovníky sociální služby. Nela si na fotografii hoví ve vozíku, který jí však už je malý, takže ven do přírody se jen tak nedostane. A to je škoda, protože příroda je mocná léčitelka.

Na nový vozík pro Nelu jsme proto uspořádali sbírku. Prosím přispějte třeba i menší částkou, když nás bude hodně, dílo se podaří. Děkujeme.

Jarní příměstský tábor na Ostrůvku

"Jaro plné řemesel" na zahradě i u pracovního stolu, tak by se dal nazvat třídenní příměstský tábor ve Velkém Meziříčí.

Čti více

Vítání jara

Co provázelo člověka i přírodu od nepaměti s příchodem jara? To prozkoumáme a sami vyzkoušíme na čtyřdenním příměstském táboře.

Čti více

Práce se dřevem III

Pro velký zájem přidáváme třetí seminář pro učitele MŠ, ZŠ a další, na kterém se naučíte základní techniky a jednoduché výrobky ze dřeva. 21. 2. 2020 ve Žďáře nad Sázavou.

Čti více

Badatelské Hurá z lavic!

Využijte poslední volná místa! Pronikněte do problematiky terénní výuky, získejte jednoduché pomůcky a naučte se, jak své výzkumy prezentovat.

Čti více
Výzva pro zájemce z řad škol a školek k zapojení se do projektu školní les.
Chceme, aby školy měly - podobně jako své zahrady - i své malé lesíky, kde mohou pomoci s lesní kalamitou a učit se společně s přírodou. Sledujte náš web a dejte nám o sobě vědět, a to i v případě, že už se - podobně jako školy v Moravských Budějovicích nebo v Jihlavě - o nějaký les staráte.
www.chaloupky.cz