Košík 0 

Jsou koronavirové „prázdniny“, děti se už těšily, jak se budou nudit doma s tabletem a telefonem. Ale škola je v tom nenechá. Takže celé dopoledne nebo i celý den skončí s učebnicí, příklady do školy, referáty, učebnicí, tužkou a papírem.

Stejně jsou na tom i naše kroužky a oddíly, nemůžeme se scházet. Na pracovištích Chaloupek se také zastavil život, neučíme, školy nejezdí, kuchyně nevaří a lektoři mají spoustu času věnovat se třeba právě tomu, jak dostat děti i v době karantény ven. Vždyť začíná jaro.  A chodit ven do přírody můžete, nebo lépe řečeno měli byste. Tam virus není. Takže na této straně přinášíme pár tipů, kde se inspirovat, co s dětmi venku dělat, jak si přírodu, či vaši zahradu užívat. K moři nemůžeme, do lesa (či v našem případě na paseku) ano.

Tipy na hravé víkendy naleznete ZDE


Chaloupecká pokladnice volně k dispozici

Zde si můžete stáhnout krásné dílko plné her a činností mnohokrát vyzkoušených a prověřených. Klikněte na odkaz a poklad je VÁŠ!


Zavítejte na tyto osvědčené weby, kde najdete spoustu inspirace:

www.jdeteven.cz
Obsáhlý web plný aktivit a všeho toho co dělat venku je určený pro rodiče těch nejmenších, dětí ve školce a na prvním stupni. S tímto webem se venku nebudete nikdy nudit.

www.hopskoc.cz
Pojďte si hrát s Vašimi dětmi od 2 do 10 let. Díky sbírce nápadů, aktivit a krátkých her si každý den prožijete společně zábavnou chvilku. Ať jste doma, na procházce, v autě či v čekárně u lékaře. Všech nápady máte pohodlně vždy u sebe. Stáhněte si aplikaci i do mobilu.

www.skaut.cz/programdoma
Pokud nemůžete ani ven, skaut pro vás připravil nápadník toho, jak se zabavit i doma. Jsou to osvědčené hry z kluboven a oddílových výprav.

www.muzeumprahy.cz/pro-deti-na-doma/
Aktivity na doma pro vás připravilo i Muzeum Hlavního města Prahy. Stáhněte si například vystřihovánky a slepovačky, diorámata a omalovánky.

www.matelab.cz/
Věda zbalená na cesty, to je matelab. Pro nadšence do chemie, kteří pláčou, že nemohou do školní laboratoře jsou v balíčku nejpotřebnější chemikálie.

www.redmonster.cz/
Vzdělávací online kurzy Red Monster, které jsou určeny pro základní a střední školy. Učení s příšerou Tě bude bavit.

www.ucimesevenku.cz
Pokud už děti násobilka, vyjmenovaná slova nebo tvrdé a měkké souhlásky nebaví, najdete tu zábavnou a názornou formou aktivity do jednotlivých předmětů přizpůsobené výuce venku, v lese nebo zahardě.

Pokud jste si nevybrali, sledujte web a facebook Chaloupek, na každý víkend tu chystáme nabídku osvědčených her a hrátek na váš víkendový výlet.

První akci čekejte tedy již tento pátek!

Posílejte nám fotografie ze svých akcí! O ty nejlepší se podělíme s ostatními. GDPR je díky rouškám naplněno dokonale.

 

9.8. - 19.8. Údolí řeky Oslavy

Tajemný Egypt

10.8. - 14.8. Zahrada u řeky Třebíč

Indiáni

17.8. - 21.8. Krupská škola

Hurá do pravěku II

17.8. - 21.8. Chaloupky Velké Meziříčí - Ostrůvek

Cesta kolem světa za 5 dní ll.

17.8. - 21.8. Zahrada u řeky Třebíč

Chalupáček

21.8. - 23.8. Lovecký zámeček nad Novou Brtnicí

Hurá z lavic 2020

Celý kalendář

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.