Košík 0 

Na kufrování kufru netřeba

Čtvrtek 27. prosince 2018 od 10:00 - Neděle 30. prosince 14:00

Zašovice, Krátká, Nové Město (hu) – Kufrování je velmi starý pojem, který však nemá nic společného s  hranatým zavazadlem – symbolem dalekých cest. Ten kdo zakufruje, prostě zabloudí. Termín vznikl kdysi dávno, když Český rozhlas vysílal relace pro mládež Kufrování s Dominem, což bylo takové promo orientačnímu běhu. Termín se ujal a tak si nyní můžeme zakufrovat s ekocentrem Chaloupky, které je každoročním pořadatelem orientačních běhů na sklonku roku hned na třech místech.

První Kufrování s Chaloupkami nás čeká ve čtvrtek 27. prosince v ekocentru sídlícím v bývalém loveckém zámečku nad Novou Brtnicí. Protože Chaloupky nejsou sportovní oddíl, ale ekocentrum, nemusíte se bát propoceného trička, i když ani to se nevylučuje. Jedná se spíš o zdravý pohyb na zdravém povětří v krásném prostředí mezi milými lidmi. Tedy přímo balzám pro duši i tělo zdevastované vánočním pohodlím. Na trasu se můžete vydat od 10.00 a vrátit byste se měli do hodiny 14. Za mapu zaplatíte 40 korun, ale jestli poběžíte sami, nebo budete kráčet s celou rodinou, je vaše věc. Na Chaloupkách vám půjčí i buzolu, uschovají svršky a nabídnou čaj, kávu nebo pramenitou vodu.

Druhé chaloupecké kufrování proběhne v Novém Městě v sobotu 29. prosince rovněž od 10.00 do 14.00 hodin a vedeno bude přímo v ulicích města. Start a cíl bude jako vždy v Horáckém muzeu. Trasy budou připraveny pro začátečníky, rodiny s dětmi i zdatnější běžce. Zájemcům zapůjčí buzolu a změří čas. Skvělá příležitost pro ty, kteří si chtějí prohlédnout Nové Město trochu jinak. Startovné pro jednu osobu bude 40 korun, pro celou rodinu 130. Na doběhnuvší bude čekat nefalšované horácké občerstvení v podobě bylinkového čaje a přátelského koláče

Potřetí a pro letošní rok naposledy si zakufrujeme v překrásném prostředí Žďárských vrchů v neděli 30. srpna. Na trati se můžete pohybovat od 10 do 14 hodin. Startovné pro jednu osobu bude 40 korun, pro celou rodinu 130. Start a cíl je jako vždy v malebné vesničce Krátká, ale nikoli ze starého statku. Tam je nyní staveniště. Letos vyrazíte z Rychty, která má č. p. 12. O tradiční pohostinnost organizátorů ale nepřijdete. Čekat na vás bude občerstvení v podobě chleba se škvarky, čaj i punč.

Konec roku zkrátka nemusí být jen o nacpaném břichu a předsevzetích, která jsou již předem odsouzena k zapomenutí. Orientační běh či chůze krásnou krajinou či nezvyklými zákoutími města nám pomůže se nejen ohlédnout, ale i rozhlédnout a nalézt to podstatné a důležité.