Chaloupky převzaly ocenění Skutek roku 2014 za vybudování Centra zahradní terapie

Čtvrtek 4. června 2015 od 10:00

Ve čtvrtek 28. května 2015 proběhlo na zámku Valeč slavnostní předávání cen Skutek roku a Zlatá Jeřabina. Chaloupky si při té příležitosti odnesly ocenění z ankety Skutek roku v oblasti sídel, staveb a bydlení za založení centra pro zahradní terapii v obcí Baliny u Velkého Meziříčí.

Cenu za Chaloupky převzala Mgr. Jana Audy, která byla hlavní iniciátorkou projektu Zahradní terapie, v rámci kterého bylo Centrum pro zahradní terapii vybudováno. "Projekt Zahradní terapie, podpořený z programu Evropské územní spolupráce Rakousko - Česká republika 2007 - 2013, byl největší, který Chaloupky ve své historii realizovaly. Chtěl bych poděkovat všem, kdo se podíleli na jeho úspěšné realizaci", uvedl při té příležitosti ředitel organizace Jozef Zetěk.

Při příležitosti předávání cen Skutek roku byla natočena krátká reportáž o Centru zahradní terapie, která shrnuje průběh projektu a představuje činnost centra.

Vítězný projekt Chaloupek, vybraný odbornou komisí, umožnil rozšíření metody zahradní terapie, která dosud není v České republice příliš rozšířena. Znevýhodněným osobám zahradní terapie umožňuje kontakt s přírodou, usnadňuje jejich začleňování do společnosti a podporuje jejich aktivní život.

Chaloupky uspěly v tomto ocenění, které uděluje Kraj Vysočina za rozvoj regionu, již opakovaně. V minulosti získaly tuto ceny například v oblasti životní prostředí.

 
 

Autor: Marek Holemář

6.2. ZOO Jihlava

Cena naší kávy a kakaa

18.2. - 26.2. Dům přírody Žďárských vrchů

Ptákoviny

20.2. - 24.2. Dům přírody Žďárských vrchů

Příměstský tábor v Domě přírody

20.2. - 24.2. Horní Krupá

Kam se poděla zima?

22.2. - 24.2. Chaloupky Velké Meziříčí

Příběhy z pařezové chaloupky

28.4. - 29.4. Baliny u Velkého Meziříčí

Pozoruj a jednej - Děti, environmentální výchova a permakultura

Celý kalendář

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.