Chaloupecké Dny Země jsou každý jiný

Pátek 22. dubna 2022 od 16:00 - Neděle 24. dubna 16:00

Vysočina (hu) – Projekt Den Země vznikl v Americe v roce 1969 a první ročník proběhl hned o rok později tamtéž. Datum bylo stanoveno na 22. dubna. Od roku 1971 se Dny Země konaly již pod záštitou OSN a zemí každý rok přibývá. Státy bývalého východního bloku včetně Československa se oslav Dne Země začaly účastnit až po roce 1990. Je ale co oslavovat? Matičku Zemi huntujeme, jak se dá, takřka každý z nás. Tak jakápak oslava.

Pojďme si raději uvědomit, jak moc jsme na planetě závislí, že zdroje nejsou nevyčerpatelné a ač se to mnohým nezdá, klimatická změna probíhá a musíme se s ní naučit žít a dál ji neprohlubovat. Vychutnejme si krásy přírody, nebo trochu mákněme a vylepšeme alespoň kousek našeho společného domova. Řekněme si, že stojí za to se trochu omezit… Alespoň Putinovi navzdory.

Chaloupky vám toto vše nabízejí na svých Dnech Země. Stačí si vybrat:

22. dubna 16.00 a 26. dubna v 20.00 / Horní Krupá u Havlíčkova brodu – Výsadba stromků a cvičení mozkoven

Již v pátek 22. dubna si můžete vykasat rukávy a společně vysadit ovocné a listnaté stromky. Sraz na Lysé v 16 hodin. Občerstvení pro účastníky zajištěno. Soutěživé typy mohou od pátečního rána do úterního večera vyzvednout mapku ve venkovním altánu u Krupské školy a vydat se na vyznačený okruh do přírody. Tam na vás budou čekat rozličné úkoly. Po splnění si luštitelé mohou vyzvednout drobnou odměnu. Podrobné instrukce najdete přímo v altánu. 

https://www.chaloupky.cz/den-zeme-3/


22. – 23. dubna 13.00 až 16.00 / Dům přírody Žďárských vrchů – Krása, pohyb, vytrvalost

Od pátku do soboty se můžete vydat do Žďárských vrchů a vydat se na tradiční špacír. Čekat na vás budou tři trasy: 1-Dobrodružná, 2-Vyhlídková a 3-Pátrací s noční návštěvou Domu přírody Žďárských vrchů. Její délka je 4 km při cestě z parkoviště a zpět. Na cestě budou připraveny úkoly.Zvládnete je?

https://www.chaloupky.cz/den-zeme-ve-zdarskych-vrsich-1/


24. dubna 10.00 až 16.00 / Chaloupky Kněžice – Den Země pro Ukrajinu

Takový Den Země vás čeká v Kněžicích. Ukrajiny máme všichni plné hlavy. Pojďme ji tentokrát ochutnat! Naše nové kolegyně z Ukrajiny se na vás už těší a uvaří vám nejen boršč. Kdo bude chtít, zahraje si s námi hry ukrajinských dětí.

https://www.chaloupky.cz/den-zeme-pro-ukrajinu/


24. dubna 13.00 až 16.00 / Baliny – Kdo to bručí?

Na to vám odpoví Den Země v Balinách v neděli 24. Letos se tu zaměřili na opylovače. Takže kdo se chce dozvědět o našich malých dobrodincích, kteří se nám starají o úrodu, Hurá do Balin!

https://www.chaloupky.cz/den-zeme-v-balinach-kdo-to-bzuci/

10.12. Baliny u Velkého Meziříčí

Vánoční ladění

26.12. - 31.12. Dům přírody Žďárských vrchů

Krátecké kufrování

26.12. - 31.12. Dům přírody Žďárských vrchů

Zimní stopovaná

28.12. Třebíč, skautská základna Srdíčko

Třebíčské kufrování

29.12. Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě

Novoměstské kufrování

19.1. 2024 - 21.1. Chaloupky Kněžice

Ekovíkend - šetrně pro budoucnost

Celý kalendář

Na přírodě nám záleží!
Proto balíme do použitých krabic.