Chaloupky

Kalendář

Den Země ve Velkém Meziříčí

Ekocentrum Chaloupky Velké Meziříčí i v tomto roce pořádá oslavu Dne Země. Její součástí je tradiční jarní vycházka krásnou přírodou Balinského údolí zpestřená pozorováním probouzejícího se jara a výtvarným tvořením z přírodnin. Vycházka bude zakončena v obci Baliny v zahradně terapeutickém areálu ekocentra Baliny. Přijďte se inspirovat či poděli o zkušenosti, kterak neopouštět staré věci pro nové, ale naopak, jak znovu a zajímavěstaré věci využít a dát jim nový život.

Pro účastníky bude připraven pestrý program zahrnující např. tvoření z recyklovaných materiálů - výroba ručního papíru, výroba šperků z použitých plastů a dekorací z odpadního hliníku. Zajímá vás, jak znovu využít bioodpad z domácnosti pomocí vermikompostéru? Jak si vermikompostér vyrobit a správně ho používat, abystezískali kvalitní kompost? To všechno se můžete dozvědět a nejen to. Kompost odhalí své tajemství v podobě nepřeberného množství živých tvorů, které se v něm ukrývají. Děti i zájemci z řad dospělých je budou moci objevovat apozorovat. Připraveny budou i různé hry, opékání špekáčků, hadů a plavení po vodách Balinky.

V budově ekocentra bude ke shlédnutí výstavka strojů a zařízení, která fungují na jiný než elektrický pohon. Kdo hledáinspiraci, jak využít staré věci na zahradě, ke zkrášlení dvorků či balkónů, najde zde mnohou inspiraci.

Těší se na vás pracovníci ekocentra Velké Meziříčí a Baliny.
Akci finančně podpořil Fond Vysočiny.
více zde
Zpravodaj z Chaloupek

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje, zadejte svůj e-mail.Vstup do e-shopu

Publikace a pomůcky

Košík: 0 položek za 0,00

Vyhledávání

Navigační menu

česky
englishdeutsch

www.chaloupky.cz » Úvod

Chaloupky o.p.s.
Kněžice 109
675 21 Okříšky

info@chaloupky.cz
Copyright © 2010 - 2017 Chaloupky o.p.s.
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.