Chaloupky
Aktuality Stalo se

11. ročník místního kola přírodovědné soutěže Zlatý list už zná své vítěze

Publikováno 16. dubna 2013

V sobotu 13. dubna 2013 změřilo své síly 16 družstev žáků základních škol v 11. ročníku místního kola přírodovědné soutěže Zlatý list (dříve Zelená stezka-Zlatý list). Soutěž každoročně pořádá Český svaz ochránců přírody Kněžice ve spolupráci s Chaloupkami.

Představení trendů při údržbě veřejného prostoru

Publikováno 15. dubna 2013

Jihlava - Ve čtvrtek 11. dubna proběhl v Jihlavě seminář se zaměřením na zeleň ve veřejném prostoru. Nedílnou součástí byl diskuzní panel, který reflektoval aktuální problémy dotýkající se ošetřování zeleně a údržby veřejného prostoru ve městech a obcích.

Veřejná zakázka na stavební práce: "Středisko Baliny"

Publikováno 8. března 2013

Dne 8.3.2013 bylo vyhlášeno výběrové řízení na dodavatele stavebních prací. Jedná se o kompletní rekonstrukci stávajícího objektu jež je součástí původního statku v Balinách. Veškeré informace jsou k nalezení zde: http://www.vestnikverejnychzakazek.cz/cs/Form/Display/381831

Vyšla Živá zahrada - objednávejte

Publikováno 8. března 2013

Sedmdesátistránková příručka vám poradí, jak budovat přírodní zahrady, aby byly plné života, jak lákat do zahrady živočichy, hmyz, ptáky, obojživelníky, plazy nebo savce.

V Horní Krupé proběhla Výprava do zimní přírody

Publikováno 28. ledna 2013

Ekologické středisko Chaloupky Horní Krupá společně se sdružením mládeže Slunečnice pořádali v Horní Krupé dne 26. ledna tradiční výpravu do zimní přírody.

Závěrečný seminář o stromech, pavoucích a mokřadech

Publikováno 17. prosince 2012

Jihlava - Ve čtvrtek 13. prosince se naposled v rámci projektu "Příroda do zahrad, parků a krajiny - podpora biologické rozmanitosti při údržbě zahrad a krajinných prvků" sešli účastníci specializovaného modulu II. Program se dotýkal především témat: přírodě blízké formy ošetřování stromů, praktické ukázky práce arboristů, ochranářsky významné druhy pavouků a význam mokřadů.

V Jihlavě byly představeny příklady údržby veřejného prostoru

Publikováno 21. listopadu 2012

Jihlava - Závěrečným seminářem vyvrcholil ve čtvrtek 15.11. Modul I. pilotního kurzu projektu "Příroda do zahrad, parků a krajiny - podpora biologické rozmanitosti při údržbě zahrad a krajinných prvků." Program byl zaměřen různé pohledy na veřejný prostor, jeho funkci, využití, úpravy, výsadby ve městech a v neposlední řadě legislativní souvislosti.

Nebály se učit venku

Publikováno 24. října 2012

Obří stonožka, lesní zrcátka, šlehání vody, malování proutím nebo třeba chůze parkem poslepu to je jen výběr z aktivit, které si na semináři Nebojte se učit venku vyzkoušeli učitelky MŠ a příznivci předškolního vzdělávání ve velkomeziříčských Čechových sadech.

PODZEMÍ MORAVSKÉHO KRASU NAVŠTÍVILI DOBRODRUZI Z VYSOČINY

Publikováno 17. října 2012

Více než tři desítky nadšenců, včetně malých dětí, absolvovalo druhou říjnovou sobotu výpravu do jeskyní střední části Moravského krasu, z nichž některé jsou běžně veřejnosti nepřístupné.

Přírodu je možno obdivovat přímo ve městě

Publikováno 10. října 2012

Třebíč - Doslova pár kroků od hlavního třebíčského náměstí je možno pozorovat zajímavé rostliny a živočichy. V pátek 12. října se o tom přesvědčí účastníci dvoudenního seminář pilotního kurzu projektu "Příroda do zahrad, parků a krajiny - podpora biologické diverzity při údržbě zahrad a krajinných prvků" číslo CZ.1.07/3.2.09/01.0029, který je podpořen z ESF a státního rozpočtu ČR v rámci OP VK.

Všechny osmistovky zdolali jen Maďaři

Publikováno 1. října 2012

Všech šestnáct osmistovkových vrcholů Žďárských vrchů dokázala zdolat během páteční akce s názvem "Neváhej a choď aneb Krátká 8iStovka" pouze dvojice maďarských chodců. Anna Orsi a Csaba Riedlinger z Budapesti obešli stokilometrovou trasu za 23 hodin

Ostrůvek byl plný hadů, pavouků a další havěti

Publikováno 19. září 2012

Velké Meziříčí - Ostrůvek ve Velkém Meziříčí byl o víkendu 7. - 9. 9. 2012 otevřen všem příznivcům teraristiky, ale také lidem, kteří se o chov zvířat v teráriích zajímají nebo si je jen chtěli prohlédnout. Přes 200 návštěvníků se tu setkalo s plazy, pavouky, různými druhy švábů a diskutovali s chovateli Martinem Maláčem a Jiřím Bajerem o problematice chovu těchto živočichů.

Návštěva v Zahradnictví Vejtasa

Publikováno 18. září 2012

V říjnu zavítají účastníci pilotního kurzu projektu "Příroda do zahrad, parků a krajiny - podpora biologické rozmanitosti při údržbě zahrad a krajinných prvků" do zahradnictví Vejtasa v Jaroměřicích nad Rokytnou.

Mrkvička zapustila na Vysočině kořeny

Publikováno 26. června 2012

Celokrajská setkání, vzdělávací a zážitkové semináře, exkurze, aktuální informace rozesílané poštou či emailem, čtvrtletní bulletin a 70 zapojených MŠ to jsou výstupy z projektu Mrkvička, realizovaného do konce června 2012 organizací Chaloupky o.p.s.

Na Vysočině je již téměř padesátka přírodních zahrad

Publikováno 11. června 2012

Kněžice - I přes deštivé počasí proběhlo v sobotu na pracovišti Chaloupek o.p.s. u Kněžic slavnostní předávání plaket dalším třinácti majitelům přírodních zahrad z Vysočiny. Celkem už jich tedy je v našem kraji 49, z toho 8 ukázkových. Aby zahrada získala statut ukázkové přírodní zahrady, musí vyhovět náročnějším kritériím, být něčím výjimečná a splňovat podmínku otevřenosti pro veřejnost.

Na závěrečné konferenci načerpali pedagogové nové inspirace

Publikováno 7. června 2012

Ve středu 30. května 2012 se to ve společensko-kulturním centru v Brtnici hemžilo šikovnými pedagogy a žáky z celé Vysočiny. Sjeli se sem od Hněvkovic, přes Moravské Budějovice či Velkou Bíteš až po Maleč, aby se na závěrečné konferenci navzájem inspirovali nápady a zkušenostmi ze svých ročních projektů.

Třebíčané otevřeli oči a dívali se!

Publikováno 28. května 2012

V pátek 25. května 2012 proběhlo na Katolickém Gymnáziu Třebíč slavnostní zakončení projektu "Otevřete oči a dívejte se". Cílem ročního snažení studentů pod vedením paní Mgr. Michaely Avkovské a pana Mgr. Antonína Zeleného bylo upozornit veřejnost na zajímavé životní prostředí města Třebíče.

Férová snídaně v Třebíči: zmoklí účastníci našli azyl v šapitó

Publikováno 14. května 2012

Třebíč se přidala k 57 českým a moravským městům a obcím, kde v sobotu 12. května 2012 lidé posnídali produkty se známkou Fairtrade a potraviny z místní produkce či jejich vlastní domácí výroby. Připojili se tak ke statisícům lidí po celém světě, kteří na Světový den pro fair trade vyjadřují podporu produktům, při jejichž výrobě nebyla porušována lidská práva, poškozováno životní prostředí či zneužita dětská práce.

Mrkvička se rok a půl toulala Vysočinou

Publikováno 26. dubna 2012

Velké Meziříčí, Vysočina - Zahrát si na lesní královny, na včely a hmyzáčky nebo na ptáčky v hnízdě, lovit vodní a půdní breberky, poznávat přírodniny, tančit s vodou, získat nové nápady, představit si vzájemně příklady dobré praxe, seznámit se s kolegyněmi odjinud a ještě další činnosti a aktivity umožnili pořadatelé z Chaloupek učitelkám mateřských škol v průběhu projektu Mrkvička.
Mrkvičkou rozumí poučená pedagogická veřejnost projekt na vytvoření sítě mateřských školek, který se již druhým rokem realizuje na pracovišti Chaloupek ve Velkém Meziříčí.

Padesátka lidí neváhala a chodila

Publikováno 23. dubna 2012

Předposlední víkend v dubnu se na Novoměstsku v rámci Dne Země konal 1. ročník akce na podporu pěší chůze. Chaloupky o.p.s., pracoviště Krátká připravilo trasy dlouhé 4, 27, 50, 75 a 100 km se startem z Horáckého muzea. Přes třicet dospělých s dětmi vyrazilo na krátkou rodinnou trasu vedoucí ke koupališti, která byla doplněna poznávacími a tvořivými aktivitami. Dálkové trasy dlouhé 50 a 100 km volili zkušení turisté z celé ČR, dva účastníci byli dokonce z Maďarska. Celkem se akce konané ke Dni Země zúčastnilo 52 osob. Akce "Neváhej a choď" bude mít brzy své pokračování. V pátek 28. září si můžete vyzkoušet, na kolik osmistovek vystoupáte během jednoho dne.

Vyzkoušeli si bystrost svých smyslů

Publikováno 23. dubna 2012

Velké Meziříčí - Více než tři sta návštěvníků si v neděli 22. dubna vyzkoušelo bystrost svých smyslů v přírodním parku Balinské údolí u Velkého Meziříčí. Chaloupky zde pořádaly již tradiční oslavu Dne Země. Po cestě do Balin poznávaly děti i jejich rodiče zrakem, sluchem, čichem a hmatem zvířata, která zde žijí. V cíli pak na všechny čekala odměna, kterou ocenily hlavně chuťové buňky. Pekly se zde bramborové placky, grilovala zelenina a opékaly špekáčky. A těm, kterým ještě zbyly síly, se mohli projet na loďce po řece Balince, vyzkoušet hru na šamanské hudební nástroje nebo proběhnout s pejsky přes překážky. Celou akci podpořilo město Velké Meziříčí, kraj Vysočina a obec Baliny.

Přečtěte si další články: 
 1 
 2 
 3 
   předchozí 


Zpravodaj z Chaloupek

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje, zadejte svůj e-mail.Vstup do e-shopu

Publikace a pomůcky

Košík: 0 položek za 0,00

Vyhledávání

Navigační menu

česky
englishdeutsch

www.chaloupky.cz » Úvod

Chaloupky o.p.s.
Kněžice 109
675 21 Okříšky

info@chaloupky.cz
Copyright © 2010 - 2017 Chaloupky o.p.s.
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.