Chaloupky

Ekocentrum Chaloupky Krátká

Krátká 2, 592 03 Sněžné

Ekocentrum Chaloupky Krátká je terénním chaloupeckým pracovištěm. Sídlí v historickém statku č. 2 ve vesnické památkové rezervaci Krátká, Sněžné. V této budově vznikne v blízké budoucnosti Dům přírody Žďárských vrchů, který ve spolupráci s Chaloupkami připravuje Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky a Správa CHKO Žďárské vrchy.

V současné době slouží statek jako zázemí pro terénní výukové programy zaměřené na krajinu a život Žďárských vrchů. Ekocentrum připravuje pro školy také přírodovědné terénní výukové programy. V zimním období využíváme historických prostor statku pro výukové programy věnované tradicím a řemeslům: vánoční či velikonoční programy, programy věnované zpracování dřeva, vlny, mléka, obilí nebo programy zaměřené na život na vesnici před lety.

Pro zájemce organizujeme výukové přírodovědné programy na školách v přírodě v regionu Žďárských vrchů, Pro pobytové programy s ekologickým zaměřením využíváme ubytovací kapacity v okolí ( Blatiny, Křižánky, Sněžné)

Ve spolupráci s Horáckým muzeem v Novém Městě na Moravě pořádá ekocentrum výstavy s doprovodným programem pro žáky základních škol či podzimní víkendové výstavy otevřené široké veřejnosti. S novoměstským muzeem také každoročně spolupracujeme na Dni Země, ten je tradičně věnován chůzi.

V rámci DVPP připravujeme vzdělávací terénní semináře a zahraniční exkurze. Ekocentrum Krátká se také věnuje koordinaci sítě Mrkvička na Vysočině a přípravě seminářů pro pedagogy mateřských škol.

Nabídka výukových programů ekocentra Chaloupky Krátká zde.

Aktuální přehled nabízených akcí zde.

Vedoucí ekocentra Chaloupky Krátká je Marie Rajnošková.

Zpravodaj z Chaloupek

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje, zadejte svůj e-mail.Vstup do e-shopu

Publikace a pomůcky

Košík: 0 položek za 0,00

Vyhledávání

Navigační menu

česky
englishdeutsch

www.chaloupky.cz » Úvod » Ekocentrum Chaloupky Krátká

Chaloupky o.p.s.
Kněžice 109
675 21 Okříšky

info@chaloupky.cz
Copyright © 2010 - 2018 Chaloupky o.p.s.
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.