Chaloupky

Vypravili se za ptačím zpěvem

Publikováno 15. května 2014

V neděli 4. května se uskutečnila tradiční vycházka "Za ptačím zpěvem". V 9 hodin dopoledne za krásného slunného, i když větrného počasí se asi čtyřicítka milovníků přírody vydala na zhruba 6 km dlouhou vycházku s odborným výkladem zkušené ornitoložky Mgr. Dany Konečné.

Cesta vedla od koupaliště k hotelu Amerika, k Palečkovým rybníkům a zpět Balinským údolím. Pozorování a naslouchání ptačímu zpěvu a zajímavému povídání o ptácích začalo už u koupaliště. Kolem splavu je totiž možné zaslechnout konipasa bílého. U hotelu Amerika byl rozpoznán strnad obecný. Varovný hlas pěnice černohlavé dával tušit, že se nacházíme v blízkosti jejího hnízda. Cestou kolem Palečkových rybníků jsme se dozvěděli o pohlavním dimorfismu (dvojím zbarvení samiček a samců) u kachny divoké. Přes silnici k Uhřínovu se obdivovatelé přírody vybavení dalekohledy a fotoaparáty dostali až do Sáblíkova parku, kde se něco dozvěděli o drozdovi, zvonohlících, brhlíkovi a králíčcích. Během vycházky měli účastníci možnost prohlédnout si hnízda ptáků na stromech a poznat tak nádherná umělecká díla drozdů, která jsou vymazaná hlínou.

Všichni, kteří se vycházky zúčastnili, se mohli díky paní Mgr. Konečné dozvědět mnoho zajímavostí nejen o životě ptáků, ale také o jarních bylinách a historii krajiny a místních pověstech.

Autor: Stanislav Juhas


Zpravodaj z Chaloupek

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje, zadejte svůj e-mail.Vstup do e-shopu

Publikace a pomůcky

Košík: 0 položek za 0,00

Vyhledávání

Navigační menu

česky
englishdeutsch

www.chaloupky.cz » Úvod » Vypravili se za ptačím zpěvem

Chaloupky o.p.s.
Kněžice 109
675 21 Okříšky

info@chaloupky.cz
Copyright © 2010 - 2017 Chaloupky o.p.s.
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.