Chaloupky

Víkendový seminář "Sklízíme plody podzimu"

Publikováno 30. října 2017

Srdečně zveme učitele ZŠ na praktický seminář, který proběhne 10. - 12. 11. 2017 v Balinách. Seminář je zaměřený na využívání a uchovávání plodů zahrady - ovoce, zeleniny, bylinek a květin. Seminář je zdarma, je akreditovaný a volná místa jsou ještě k dispozici!

Ukážeme vám různé způsoby zpracování ovoce, zeleniny a bylinek. Dáme vám tipy, jak získávat sušené květy a pracovat s nimi. A nebude chybět ani legislativa pro využívání a konzumaci plodů školní zahrady.

V pátek 10. 11. 2017 vás přivítáme mezi 15 - 17 hodinou na Balinách u Velkého Meziříčí. Podíváme se, jak sušit květy na sto způsobů. Po večeři se můžete zrelaxovat a zharmonizovat ve zvukových lázních a připravit se na nabitou sobotu.

V sobotu po snídani společně zaděláme těsto na domácí chléb. Poté se pustíme do konzervace zeleniny - čeká nás zavařování, nakládání, kvašení… zkrátka všemožné zpracování toho, co nám zahrada vydala ze svých pokladů. Před obědem zvládneme ještě zasvěcení do legislativy konzumace plodů ze školní zahrady. V odpolední části se podíváme na semínka, jejich význam a zpracování. Po svačině se vydáme ven do zahrady, kde si ukážeme různé techniky rozdělávání ohně, přírodní kuchaření a upečeme chleba. Pro zájemce bude po večeři připraveno aranžování dýně.

V nedělním dopoledním bloku se podíváme na zpracování a využití bylinek v kuchyni. Po obědě dostanou všichni účastníci osvědčení o absolvování semináře a společně se rozloučíme.

Seminář bude mít navazující část na jaře 2018.

Více informací: Jana Čížková, jana.cizkova@chaloupky.cz, tel: 564 034 536, 734 523 758

Pozvánka na akci zde


Autor: Lenka Šuveríková


Zpravodaj z Chaloupek

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje, zadejte svůj e-mail.Vstup do e-shopu

Publikace a pomůcky

Košík: 0 položek za 0,00

Vyhledávání

Navigační menu

česky
englishdeutsch

www.chaloupky.cz » Úvod » Víkendový seminář "Sklízíme plody podzimu"

Chaloupky o.p.s.
Kněžice 109
675 21 Okříšky

info@chaloupky.cz
Copyright © 2010 - 2017 Chaloupky o.p.s.
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.