Chaloupky

Rovná stovka dětí změřila své síly v soutěži Zlatý list

Publikováno 15. května 2017

Na Čeřínku u Jihlavy proběhl ve čtvrtek a pátek 11. - 12. 5. 2017 Zlatý list neboli tradiční přírodovědná soutěž Českého svazu ochránců přírody. Příznivé počasí nás navzdory předpovědi provázelo po oba dva dny, kdy rovná stovka dětí změřila své síly v leckdy napínavém klání.

16 družstev z Vysočiny - 8 v kategorii mladších a 8 v kategorii starších žáků - se utkalo o postup do národního kola, které proběhne 12. - 17. 6. 2017 v Lubenci v Ústeckém kraji. V kategorii starších (2. stupeň ZŠ a příslušné ročníky víceletých gymnázií) proběhl největší boj o postup do národního kola mezi týmy chotěbořského a pelhřimovského gymnázia. Gymnázium Chotěboř, pod vedením Evy Jirsové, nakonec obhájilo loňský titul krajského vítěze. Na třetím místě skončil tým soukromého gymnázia Ad Fontes z Jihlavy. V kategorii mladších (1. stupeň ZŠ), s náskokem 5 bodů, zvítězil tým z Oudoleně pod vedením paní ředitelky Dagmar Losenické. Na druhém místě skončil loňský vítěz, tým Kulíšci z Nového Veselí; v těsném závěsu za ním pak tým Gymnázia Chotěboř.

Šestičlenná družstva rozdělená do dvou tříčlenných hlídek řešila na stanovištích soutěžní stezky úkoly z oblasti ekologie, ochrany přírody, geologie, zoologie, botaniky a dalších. Součástí hodnocení družstva byla i prezentace praktické práce pro přírodu a celoroční činnost kolektivu před pětičlennou porotou, včetně odpovědí na jejich zvídavé dotazy. Nejvýše hodnocené byly týmy z Nového Veselí, Borů, Chotěboře a Přibyslavi. Zpestřením pobytu byla pro starší žáky návštěva národní přírodní památky Hojkovské rašeliniště, mladší žáci se prošli po přírodním parku Čeřínek.

Kompletní výsledky soutěže naleznete zde

Autor: Lenka Šuveríková


Zpravodaj z Chaloupek

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje, zadejte svůj e-mail.Vstup do e-shopu

Publikace a pomůcky

Košík: 0 položek za 0,00

Vyhledávání

Navigační menu

česky
englishdeutsch

www.chaloupky.cz » Úvod » Rovná stovka dětí změřila své síly v soutěži Zlatý list

Chaloupky o.p.s.
Kněžice 109
675 21 Okříšky

info@chaloupky.cz
Copyright © 2010 - 2017 Chaloupky o.p.s.
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.