Chaloupky

Přírodní zahrada okolo fabriky?

Publikováno 20. října 2017

Blýská se na lepší časy? Snad ano. Jedinečný zážitek čeká každopádně na každého, kdo se vydá do Lažínek u Moravských Budějovic a projde se okolo podniku Litobal s.r.o., který je ze silnice nepřehlédnutelný. Továrna vyrábí papírové tašky, sáčky a další papírové výrobky a vozí je do celého světa. Okolí hal však není nudná šeď ani anglický trávník. Okolo je přírodní zahrada!

I když jsou papírové výrobky považovány za přírodě přátelské, pan ředitel Zdeněk Stojánek přesto pociťuje k přírodě dluh a říká: "Když přírodě bereme, musíme jí i vracet." Proto nechal okolo svého podniku v Lažínkách vyprojektovat a zbudovat přírodní zahradu, která by mezi jinými výrobními podniky těžko hledala konkurenci nejen v ČR. Nadšení a obdiv neskrývají ani zahraniční partneři například z Francie nebo Holandska. Okrasně jedlé okolí firmy láká i maminky s kočárky a malými dětmi, aby se potěšily z krásně kvetoucích rostlin a keřů a tu a tam uzobli malinu, jahodu, borůvku… podle toho, co zrovna plodí. Zobání je dovoleno, velkosběr nikoli J. Nenechavci musí počítat s kamerovým systémem.

Taková zahrada nemohla uniknout pozornosti ekocentra Chaloupky o.p.s., kteří mohou certifikovat přírodní zahrady v Kraji vysočina. Ve čtvrtek 19. října se tedy chaloupečtí vydali do Lažínek, aby slavnostně udělili plaketu Ukázková přírodní zahrada. Ze slavnostního aktu se nakonec vyklubalo velice příjemné setkání lidí, kteří k přírodě mají podobný vztah.

Autor: Honza


Zpravodaj z Chaloupek

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje, zadejte svůj e-mail.Vstup do e-shopu

Publikace a pomůcky

Košík: 0 položek za 0,00

Vyhledávání

Navigační menu

česky
englishdeutsch

www.chaloupky.cz » Úvod » Přírodní zahrada okolo fabriky?

Chaloupky o.p.s.
Kněžice 109
675 21 Okříšky

info@chaloupky.cz
Copyright © 2010 - 2017 Chaloupky o.p.s.
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.