Chaloupky

Příroda uprostřed města

Publikováno 3. listopadu 2014

Velké Meziříčí V páteční podvečer se na Ostrůvku ve Velkém Meziříčí sešla bezmála osmdesátka příznivců akcí, které pořádají Chaloupky pro malé i velké zájemce o přírodu. Tentokrát je zde čekal komponovaný program, ve kterém chaloupečtí pracovníci v ukázkách představili výsledky mezinárodního projektu ACT WELLL!

V jeho rámci vznikly čtyři nové vzdělávací programy a kolekce zahradních i stolních didaktických pomůcek k tématu půda a hmyz v zahradě. Hlavně děti si zde některé z nich vyzkoušely a zkoumaly i podvečerní život v zahradě, kde přibyla řada zahradních prvků, převážně přírodních hmyzích hotelů jako zázemí pro půdní, lezoucí i létající živočichy. Celý vzdělávací a hravý blok pak končil občerstvením, při kterém si děti s velkým elánem vlastnoručně lisovaly jablečný mošt.

Další částí programu byla tradiční Evropská noc pro netopýry, která nabídla netopýří tématiku v podobě zajímavé přednášky, promítání, prohlídky preparátů několika druhů netopýrů i praktických ukázek lovu "netopýrů-dětí" v odborné režii našeho spolupracovníka Martina Maláče. Členové přírodovědných kroužků Bobříci a Robinsoni se zajímali možnosti výroby a vyvěšování budek pro netopýry, kterým v běžném městském prostředí chybí nabídka úkrytu. Děti zde také čekala výtvarná dílnička s výrobou prstových loutek netopýrů. Akci finančně podpořilo město Velké Meziříčí.

Účastníci (převážně celé rodiny) se rozcházeli až za úplné tmy s příslibem, že už se těší na další chaloupeckou akci.

Autor: Zdenka Poláková


Zpravodaj z Chaloupek

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje, zadejte svůj e-mail.Vstup do e-shopu

Publikace a pomůcky

Košík: 0 položek za 0,00

Vyhledávání

Navigační menu

česky
englishdeutsch

www.chaloupky.cz » Úvod » Příroda uprostřed města

Chaloupky o.p.s.
Kněžice 109
675 21 Okříšky

info@chaloupky.cz
Copyright © 2010 - 2017 Chaloupky o.p.s.
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.