Chaloupky

Poslední zahradnický workshop "Za školou" proběhl

Publikováno 5. června 2014

V úterý 3. 6. 2014 proběhl zahradnický workshop v Základní a Praktické škole Chotěboř, která je partnerem projektu Učíme se za "školou" - místně ukotvené vzdělávací programy. Jeho cílem bylo vytvořit ve školní zahradě zahradní vzdělávací prvky, které pak budou dále sloužit při výuce. Po školních zahradách základních škol v Oudoleni, Okříškách a ve Zhoři, je to již čtvrtá a současně poslední školní zahrada, která se v rámci projektu dočkala úpravy.

Jenom počasí trochu kazilo průběh posledního zahradnického workshopu. Jinak probíhala výstavba broukoviště, suché zídky, vyvýšených záhonů, kompostu nebo třeba trvalkového záhonu bez zádrhelů.

"Do práce se spolu s pedagogy zapojili i žáci školy", pochvalovala si Vlasta Hábová, pod jejímž vedení workshop probíhal.

Odměnou pro všechny účastníky workshopu bylo i připravené občerstvení složené z regionálních produktů.

Součástí workshopu bylo dodání zahradního nábytku, který by měl umožnit v zahradě plnohodnotnou výuku.

Na zahradnický workshop naváže metodický seminář pro pedagogy školy se zaměřením jak využívat zahradu a její prvky při vzdělávaní, který proběhne pod vedením Ing. Martina Kříže v úterý 10. června.Zpravodaj z Chaloupek

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje, zadejte svůj e-mail.Vstup do e-shopu

Publikace a pomůcky

Košík: 0 položek za 0,00

Vyhledávání

Navigační menu

česky
englishdeutsch

www.chaloupky.cz » Úvod » Projekty » Ukončené projekty » Učíme se za "školou" - OPVK » Poslední zahradnický workshop "Za školou" proběhl

Chaloupky o.p.s.
Kněžice 109
675 21 Okříšky

info@chaloupky.cz
Copyright © 2010 - 2017 Chaloupky o.p.s.
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.