Chaloupky

Ovčí den v irském duchu přilákal rekordní počet návštěvníků

Publikováno 27. září 2016

Tradiční podzimní akce s názvem Ovčí den se letos setkala mimořádným zájmem veřejnosti. Poslední zářijovou neděli si cestu do ekocentra Chaloupky Kněžice našlo více než osm set návštěvníků.

Tam na ně čekal bohatý program letošního dne ovčího dne, které měl v podtitulu irský a byl laděn do zelené podle irských smaragdových plání. Všichni návštěvníci, kteří přišli v zeleném tak obdrželi hned u vstupu originální dárek - plakát z ediční činnosti Chaloupek. Ostatní odměny a dárky pak bylo možné získat v průběhu dne během zapeklité šifrovací hry. Na každém stanovišti, které návštěvník úspěšně absolvoval, získal zašifrovanou zprávu. Z ní se dozvěděl, kde je ukrytý barevný klíč a kdo nasbíral takových klíčů osm, dokázal odemknout tajemnou truhlu s pokladem a mohl si odnést zaslouženou odměnu.

Mimo šifrovací hru si účastníci mohli vyzkoušet plstění z ovčí vlny, výrobu sýru, obsluhu tkalcovského stavu, hodit si podkovou nebo zkusit hledat ztracené zlaťáky z Leprikónova hrnce.

Na ovčím dnu samozřejmě nemohli chybět ani ukázky stříhání ovcí, pastevecké práce a pasení psem. Kuchyně chrlila jehněčí a skopové pochoutky, popíjela se irská káva a irská whisky. K tomu všemu vyhrávala irské lidové písně skupina Amaralis a protože podzimní slunko hřálo, vládla všude mimořádná pohoda.

"Počasí nám letos mimořádně přálo, takže jsme rádi, že i se to odrazilo i v přízni a počtu návštěvníků, který byl letos rekordní", shrnul na závěr letošní Ovčí den Martin Kříž, vedoucí ekocentra Kněžice Chaloupky.

Další z podobných akcí je naplánovaná na 23. dubna 2017 kdy budeme slavit Den Země.

Autor: Marek Holemář


Zpravodaj z Chaloupek

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje, zadejte svůj e-mail.Vstup do e-shopu

Publikace a pomůcky

Košík: 0 položek za 0,00

Vyhledávání

Navigační menu

česky
englishdeutsch

www.chaloupky.cz » Úvod » Ovčí den v irském duchu přilákal rekordní počet návštěvníků

Chaloupky o.p.s.
Kněžice 109
675 21 Okříšky

info@chaloupky.cz
Copyright © 2010 - 2017 Chaloupky o.p.s.
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.