Chaloupky

Oslavte s námi Den Země prací, pochodem nebo sběrem papíru

Publikováno 4. dubna 2017

Každé z chaloupeckých středisek se připravuje na Den Země svým jedinečným způsobem. Rozšíříte letos řady našich příznivců a přidáte se k některé z našich akcí?

V letošním roce vás zveme:

21. 4. 2017 - Den Země v Horní Krupé

V rámci Dne Země proběhne tradiční brigáda na pomoc přírodě v okolí Horní Krupé. Letošní čištění začíná v 16 hodin u Krupské školy. Těšíme se na účast dětí i dospělých. Po brigádě máme připraven zábavný kvíz o přírodě pro děti i dospělé a v 18 hodin se sejdeme u společného táboráku s opékáním špekáčků.
Kontaktní osoba: Iva Kopecká, tel.: 734 416 343, iva.kopecka@chaloupky.cz
Plakátek ke stažení najdete zde

21. 4. - 22. 4. 2017 - Den Země ve Žďárských vrších

Tradiční akce ke Dni Země zaměřená na využití vlastních nohou při seznamování se s Novoměstskem nabízí zájemcům trasy od 5 do 100 km. Nejkratší trasa vás přivede k novoměstským vodám a bude vhodná i pro rodiny s kočárky. Tři nejkratší trasy jsou doplněny tvořivými dílničkami pro děti.

Startujeme od Horáckého muzea během odpoledne 22. 4. 2017. Nejdelší trasa již v pátek 21. 4.

Cena startovného 2 Kč za každý kilometr, pro dvě nejkratší trasy 30Kč/os. V ceně je účastnický list, popisy tras, vstupné do Horáckého muzea a drobné občerstvení.

Kontaktní osoba: Marie Rajnošková, tel.: 774 512 790, marie.rajnoskova@chaloupky.cz

Plakátek ke stažení najdete zde


23. 4. 2017 - Den Země v Kněžicích

Na Chaloupkách v Kněžicích jsme tentokrát tématem Dne Země zvolili papír. A na co se můžete těšit? Na výrobu ručního papíru, papírovou koulovanou, bludiště, spoustu papírových dílen. Můžete se svézt ve voze, vystřelit růži z papíru, vyrobit vrtulku, draka nebo větrník. Můžete napsat ručně dopis, ozdobit ho a někomu poslat, nebo zajít na divadlo a koncert. Akci pořádáme ve spolupráci s papírnou Huhtamaki z Přibyslavic.

Začínáme v 10 a končíme v 16 hodin.

Kontaktní osoba: Martin Kříž, tel.: 775 740 221, martin.kriz@chaloupky.cz

Plakátek ke stažení najdete zde


23. 4. 2017 - Den Země v Balinském údolí

Součástí oslavy Dne Země ve Velkém Meziříčí je tradiční jarní vycházka přírodou Balinského údolí zpestřená pozorováním probouzejícího se jara a výtvarným tvořením z přírodnin. Vycházka bude zakončena v zahradně terapeutickém areálu ekocentra Baliny. Přijďte se inspirovat či podělit o zkušenosti, kterak neopouštět staré věci pro nové, ale jak je znovu a zajímavě využít. Pro účastníky bude připraven program zahrnující tvoření z recyklovaných materiálů - výroba ručního papíru, výroba šperků z použitých plastů a dekorací z odpadního hliníku. Zajímá vás, jak znovu využít bioodpad z domácnosti pomocí vermikompostéru? U nás se dozvíte jak si ho vyrobit a správně používat. Připraveny budou i různé hry, opékání špekáčků, hadů a plavení po vodách Balinky. V budově ekocentra bude ke shlédnutí výstavka strojů a zařízení, která fungují na jiný než elektrický pohon.

Kontaktní osoba: Jana Čížková, tel.: 734 523 758, jana.cizkova@chaloupky.cz

Plakátek ke stažení najdete zde


24. 4. 2017 - Den Země pro sociální organizace v Balinách

Akce určená pro klienty sociálních organizací. Jedná se o vzdělávací akci doplněnou o tvořivé a zážitkové aktivity. Navazuje na Den Země ve Velkém Meziříčí. Téma pro rok 2017 - Neopouštěj staré věci pro nové.

Kontaktní osoba: Jana Čížková, tel.: 734 523 758, jana.cizkova@chaloupky.cz


Akci finančně podpořil Fond Vysočiny.Zpravodaj z Chaloupek

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje, zadejte svůj e-mail.Vstup do e-shopu

Publikace a pomůcky

Košík: 0 položek za 0,00

Vyhledávání

Navigační menu

česky
englishdeutsch

www.chaloupky.cz » Úvod » Oslavte s námi Den Země prací, pochodem nebo sběrem papíru

Chaloupky o.p.s.
Kněžice 109
675 21 Okříšky

info@chaloupky.cz
Copyright © 2010 - 2017 Chaloupky o.p.s.
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.