Chaloupky

Objevte krásu starých řemesel

Publikováno 8. února 2017

Na "Ostrůvku" ve Velkém Meziříčí máte jedinečnou příležitost objevit kouzlo starých řemesel. Zveme vás na kurzy lidového řezbářství se Standou a na "vlnění" - neboli plstění z ovčí vlny - s Editou.

Kurz lidového řezbářství

Tvorba ze dřeva přináší člověku nejen radost a zklidnění se, ale může posílit i jeho sebevědomí. Ač by to asi jen málokdo řekl, ve skutečnosti má v sobě řezbáře každý z nás - jen ho objevit!

Kurz lidového řezbářství navazuje na úspěšný loňský kurz. Koná se vždy v pátek jednou za 14 dní pod vedením lektora Stanislava Juhase. Kurz je zaměřen na lidovou tvorbu - osvojíte si různé techniky řezby a práce s nožem a dlátem. Vlastníma rukama se naučíte vyřezat relief, lžíci, sponu do vlasů, zkusit můžete i holubičku nebo koníka. Tvoří se z lípy, třešně a javoru. Vítáme začátečníky i pokročilé. Kurzy je možné navštěvovat i jednotlivě.

Pozvánku a jednotlivé termíny naleznete zde


Kurz plstění z ovčí vlny

Kdo dá přednost jemnější práci s ovčí vlnou, ten si může postupně vyzkoušet obě základní techniky - suché i mokré plstění. Vyrobit si můžete medvídka, panenku, šperky, ale i pouzdro na brýle, mobil nebo peněženku. Zkušená lektorka Edita Vaňková vás provede taji tvorby a seznámí vás s užitečnými tipy a triky jak na to. Kurz se koná jednou měsíčně a je určen především pro dospělé účastníky. Navštěvovat je možné i jednotlivé lekce.

Pozvánku a jednotlivé termíny naleznete zde


Zpravodaj z Chaloupek

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje, zadejte svůj e-mail.Vstup do e-shopu

Publikace a pomůcky

Košík: 0 položek za 0,00

Vyhledávání

Navigační menu

česky
englishdeutsch

www.chaloupky.cz » Úvod » Objevte krásu starých řemesel

Chaloupky o.p.s.
Kněžice 109
675 21 Okříšky

info@chaloupky.cz
Copyright © 2010 - 2017 Chaloupky o.p.s.
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.