Chaloupky

Nová přírodní učebna na Vysočině

Publikováno 16. května 2014

V rámci projektu Učíme se za "školou" - místně ukotvené vzdělávací programy vznikla v další školní zahradě přírodní učebna. Po školních zahradách základních škol v Oudoleni a Okříškách se úpravy a vybavení novými zahradními vzdělávacími prvky dočkala školní zahrada Základní a mateřské školy ve Zhoři.

Ve středu 13. května proběhl ve školní zahradě Základní školy ve Zhoři pracovní zahradnický workshop s cílem vybudovat v zahradě nové výukové zahradní prvky, které budou v budoucnosti sloužit k výuce.

Pod vedením zkušené zahradní architektky Vlasty Hábové se pedagogové společně se žáky pustili do úpravy zahrady. Pod jejich rukama na zahradě vyrostly nové vyvýšené záhony, broukoviště, trvalkové záhony nebo bylinková spirála.

"Spolupráce při přípravě workshopu i při jeho průběhu byla výborná, práce nám šla pěkně od ruky," pochvalovala si Vlasta Hábová.

Po přeměně zahrady začnou nyní učitelé školy za pomoci odborných pracovníků Chaloupky, o.p.s. připravovat vzdělávací programy pro využití nových zahradních výukových prvků ve výuce.

"Posledním krokem při úpravě zahrady bude její vybavení zahradním nábytkem, aby zde mohla probíhat plnohodnotná výuka," dodává Marek Holemář, manažer projektu.

Poslední přírodní učebna, která v rámci projektu vznikne bude ve školní zahradě Základní školy v Chotěboři.Zpravodaj z Chaloupek

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje, zadejte svůj e-mail.Vstup do e-shopu

Publikace a pomůcky

Košík: 0 položek za 0,00

Vyhledávání

Navigační menu

česky
englishdeutsch

www.chaloupky.cz » Úvod » Projekty » Ukončené projekty » Učíme se za "školou" - OPVK » Nová přírodní učebna na Vysočině

Chaloupky o.p.s.
Kněžice 109
675 21 Okříšky

info@chaloupky.cz
Copyright © 2010 - 2017 Chaloupky o.p.s.
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.