Chaloupky

Nabídka odborné praxe na Chaloupkách

Publikováno 30. října 2017

Jste-li studentem / studentkou pedagogického oboru a zajímá vás zahradní pedagogika v praxi, přijeďte k nám! Nabízíme odbornou praxi v délce jednoho týdne na některém z našich ekocenter.

Před časem jsme zveřejnili nabídku odborné praxe v některém z našich ekocenter - v Balinách, Velkém Meziříčí, Kněžicích nebo Horní Krupé. Využít možnosti praxe můžete v průběhu celého roku. Po dobu praxe vám poskytneme ubytování a stravu.

Studentka Bára, která studuje sociální pedagogiku a teologii, se v létě zúčastnila praxe na příměstském táboře, který proběhl na zahradě Velkomeziříčského ekocentra "Na Ostrůvku". Čeho si nejvíce cenila? Naši lektoři ocenili Bářinu aktivitu, svědomitost, schopnost spolupráce, komunikace a nápaditost.

Budete další, kdo si praxi u nás vyzkouší?

Co vás čeká:

  • Náslech výukových programů
  • Příprava materiálů pro výuku a lektorování pod vedením zkušeného mentora
  • Praktické aktivity v zahradě ekocentra

Zahradní pedagogika je vzdělávání o zahradě v zahradě. Využívá zahradu jako prostor pro rozvíjení teoretických znalostí i praktických dovedností. Zahradní pedagogika posiluje pozitivní vztah dětí k přírodě a přispívá k rozvoji ekologického povědomí, které cílí na trvalou udržitelnost a šetrné chování k přírodním zdrojům. Díky bezprostřednímu kontaktu se živočichy a přírodními materiály poskytuje zahrada možnost učení se zapojením všech smyslů. Účastníkům zahradního vzdělávání zprostředkovává schopnost osvojovat si vědomosti aktivně, se zvědavostí a vlastní odpovědností.

Projekt EDUGARD ATCZ65 je podpořen z programu přeshraniční spolupráce Interreg V-A Rakousko-Česká republika pro programové období 2014-2020.

Kontaktujte nás na adrese: jana.audy@chaloupky.cz

Více informací zde

Autor: Lenka Šuveríková


Zpravodaj z Chaloupek

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje, zadejte svůj e-mail.Vstup do e-shopu

Publikace a pomůcky

Košík: 0 položek za 0,00

Vyhledávání

Navigační menu

česky
englishdeutsch

www.chaloupky.cz » Úvod » Nabídka odborné praxe na Chaloupkách

Chaloupky o.p.s.
Kněžice 109
675 21 Okříšky

info@chaloupky.cz
Copyright © 2010 - 2017 Chaloupky o.p.s.
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.