Chaloupky

Na Ostrůvku to žije

Publikováno 27. listopadu 2015

Bobříci a Robinsoni každý týden zaplaví Ostrůvek! Nelekejte se, nejedná se o invazi neznámého živočišného druhu, jsou to názvy dvou kroužku pro předškolní a mladší školní děti, které už několik let fungují v ekocentru Velké Meziříčí.

Dvě odpoledne v týdnu se ekocentrum zaplní dětmi, které se nebojí trávit čas venku a rády si prohloubí svoje znalosti a dovednosti především v přírodovědné oblasti. Přírodní zahrada ekocentra poskytuje velký prostor a možnosti pro zkoumání, tvoření i hru. Malí výzkumníci už na zahradě prozkoumali kdejaký kout - objevili pestrost života v kompostu, udivilo je množství bezobratlých živočichů, které nalovili v zahradním jezírku, svoje tajemství jim odkryla i louka a nebáli se prozkoumat ani život v půdě. Díky speciálním pomůckám k pozorování drobných živočichů, mohli pozorovat, co není pouhým okem viditelné. A to byly teprve objevy! Například chvostoskok pod binokulární lupou vypadal jako pravěká příšera, hlístice připomínala obrovského hada a stínka obrněný transportér. Děti se takto přirozeně učí poznávat a hlavně nebát se a obdivovat netypickou krásu živáčků, kterých se mnozí štítí.

Pozorovat pomocí binokulární lupy a další zvětšovací techniky nám umožnil Grantový program Zdravé město, z něhož jsme získali na nákup techniky finanční prostředky.

Autor: Jana Čížková


Zpravodaj z Chaloupek

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje, zadejte svůj e-mail.Vstup do e-shopu

Publikace a pomůcky

Košík: 0 položek za 0,00

Vyhledávání

Navigační menu

česky
englishdeutsch

www.chaloupky.cz » Úvod » Na Ostrůvku to žije

Chaloupky o.p.s.
Kněžice 109
675 21 Okříšky

info@chaloupky.cz
Copyright © 2010 - 2017 Chaloupky o.p.s.
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.