Chaloupky

Mladí ekoolympionici si užili nádhernou krajinu

Publikováno 4. listopadu 2016

V Mrákotíně u Telče proběhlo ve dnech 31. 10. - 2. 11. 2016 krajské kolo 22. ročníku Ekologické olympiády pro kraj Vysočina. Tříčlenné týmy z 11 středních škol se utkaly o pomyslný titul nejlepšího krajinného ekologa. Hlavním tématem letošního ročníku byly biokoridory a bariéry v krajině.

Organizace krajského kola Olympiády se ujaly Chaloupky již podvanácté. Teoretické části dominovalo složení tzv. malé maturity. Vedle teoretických soutěžních disciplín jakými byly poznávací soutěže semínek, biokoridorů a bariér v ortofotomapách, zaznamenávání výskytu velkých savců a tažných druhů ryb na slepých mapách atd. prováděli studenti i tzv. transekt - soutěžní týmy dostaly 1 km dlouhý řez krajinou, v němž měřily jednotlivé biotopy (louky, lesy, pastviny atd.), aby v závěru vyhodnotily změny v krajině oproti leteckým snímkům z r. 1953.

"Měli jsme velké štěstí na počasí během našeho pobytu v terénu. Děti se prodíraly remízky a přitom si užívaly nádhernou podzimní krajinu kolem Mrákotína", uvádí Martin Kříž, vedoucí výukových programů Chaloupek a zároveň hlavní organizátor soutěže.

Olympiádu poměrně suverénně ovládl tým z Gymnázia Chotěboř pod vedením Evy Jirsové. Na dalších třech místech se těsně za sebou umístil tým z Katolického gymnázia Třebíč, VOŠ a SOŠ veterinární, zemědělská a zdravotní taktéž z Třebíče a Gymnázium a Obchodní akademie Pelhřimov.

Ekologická olympiáda je celostátní soutěž, kterou vyhlašuje Český svaz ochránců přírody. Soutěž zaštítilo MŠMT; finančně byla podpořena Ministerstvem životního prostředí, Státním fondem životního prostředí, Krajem Vysočina a společností NET4GAS.

Více foto najdete v naší facebookové galerii

V rámci olympiády proběhla i fotografická soutěž, foto najdete zde


Zpravodaj z Chaloupek

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje, zadejte svůj e-mail.Vstup do e-shopu

Publikace a pomůcky

Košík: 0 položek za 0,00

Vyhledávání

Navigační menu

česky
englishdeutsch

www.chaloupky.cz » Úvod » Mladí ekoolympionici si užili nádhernou krajinu

Chaloupky o.p.s.
Kněžice 109
675 21 Okříšky

info@chaloupky.cz
Copyright © 2010 - 2017 Chaloupky o.p.s.
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.