Chaloupky

Medový den v Třebíči si užijí děti i dospělí

Publikováno 2. května 2017

U příležitosti Mezinárodního dne včel proběhne v Třebíči Medový den a zároveň "Den otevřených dveří" v nové chaloupecké zahradě. Těšit se můžete na rozmanité aktivity pro děti, společné sázení medonosných keřů, založení trvalkového záhonu, směnnou burzu semínek, sazenic a další.

V rámci akce proběhne představení principů přírodních zahrad, akce Živá zahrada (pod hlavičkou ČSOP), jakož i průzkum zájmu o vybudování komunitní zahrady. Zajištěno bude drobné občerstvení a oheň na opékání.

Akce se bude konat v sobotu 20. 5. 2017 od 14:00 - 18:00. V případě nepříznivého počasí bude přesunuta na sobotu 24. 6. 2017. Zahrada se nachází na ulici Brněnská 723, za bývalou prodejnou Mountfield (cca 100 metrů od Kauflandu směrem do centra).

Chaloupky získaly pozemek o rozloze 3 000 m2 od města Třebíč. Po několika letech bez péče, kdy stromy, keře i tráva dávno přerostly, bude nutná jeho celková obnova. Chaloupky budou zahradu obhospodařovat podle principů přírodních zahrad (bez chemie a rašeliny). Část zahrady by měla sloužit komunitnímu pěstování a část pro výuku přírodovědných předmětů a pěstitelských prací. Samozřejmě zde budeme pořádat i akce pro veřejnost.


Zpravodaj z Chaloupek

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje, zadejte svůj e-mail.Vstup do e-shopu

Publikace a pomůcky

Košík: 0 položek za 0,00

Vyhledávání

Navigační menu

česky
englishdeutsch

www.chaloupky.cz » Úvod » Medový den v Třebíči si užijí děti i dospělí

Chaloupky o.p.s.
Kněžice 109
675 21 Okříšky

info@chaloupky.cz
Copyright © 2010 - 2017 Chaloupky o.p.s.
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.