Chaloupky

Léto v Horní Krupé bylo ve znamení objevů

Publikováno 25. srpna 2017

Chaloupecká zahrada, přilehlý les, louky, potoky a rybníčky se během léta proměnily v jednu velkou badatelskou "laboratoř". Malé i větší děti měly možnost zkoumat jednotlivé živly, ale i živočichy a rostliny, které nás obklopují.

Uspořádali jsme celkem čtyři běhy dvou táborů, přičemž dva byly určené pro (pra)rodiče s dětmi. Na táboře "Cesta do Země skřítků" prozkoumaly děti spolu se svými rodiči a skřítky-průvodci živel vody, vzduchu a země, se kterými děti pracovaly nejprve formou pokusů, pak je pojaly výtvarně a nakonec hudebně. Děti nejvíce bavilo pouštění lodiček, které si s rodiči samy vyrobily, putování po stezce Za humny, kde hledaly ztracené kamarády skřítka Ptáčníka nebo putování do pralesa za skřítkem Koruníkem a jeho pokladem.

Starší děti se zapojily do "Velké Krupské expedice", v níž se vydaly po stopách záhadného opeřence. Úsilí mladých vědců ztěžovali útoky místních domorodců, kteří dokonce unesli část výpravy. Děti se učily rozdělat oheň křesadlem, uvařit si guláš v kotlíku, ošetřit zraněné nebo překonat bažinu na chůdách. V noční hře, která děti zavedla ke zdi místního hřbitova, prokázali všichni notnou dávku odvahy.

Velice nás těší, že v množství alternativ příměstských táborů, které jsou k dispozici, nám děti i rodiče zachovávají svou přízeň a rádi se k nám vracejí.

Autor: Lenka Šuveríková


Zpravodaj z Chaloupek

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje, zadejte svůj e-mail.Vstup do e-shopu

Publikace a pomůcky

Košík: 0 položek za 0,00

Vyhledávání

Navigační menu

česky
englishdeutsch

www.chaloupky.cz » Úvod » Léto v Horní Krupé bylo ve znamení objevů

Chaloupky o.p.s.
Kněžice 109
675 21 Okříšky

info@chaloupky.cz
Copyright © 2010 - 2017 Chaloupky o.p.s.
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.