Chaloupky

Interaktivní výstavy pro školy i veřejnost

Publikováno 27. ledna 2017

Co má společného ochutnávka divokých bylin s obojživelníky na Vysočině? Obé je součástí výstav, které pořádáme. Na tu první vás zveme v průběhu února do Nového Města na Moravě, druhá proběhne v březnu v Havlíčkově Brodě.

Po celý únor bude ve vestibulu Horáckého muzea v Novém Městě na Moravě probíhat interaktivní výstava mapující přírodu na Vysočině. Každý z deseti bannerů mapujících jedno chráněné území na Vysočině obsahuje součást, kterou lze prozkoumat. Vstup pro veřejnost je zdarma.

K výstavě lze objednat výukový program v délce 90 minut. Děti rozdělené do "badatelských" týmů zjišťují informace a následně předávají zjištěné poznatky ostatním. Na závěr proběhne soutěž, jejíž výherce dostane drobnou odměnu. Kromě nových informací nabídne výstava i malé kulinářské zážitky - ochutnávku divokých bylin rostoucích v chráněných územích. Účastníci programu tak mohou ochutnat chleba se sádlem a medvědím česnekem, klikvu bahenní, čaj z kozlíku nebo vachty trojlisté. Více informací a objednávky na emailu: kratka@chaloupky.cz.


Výstava "Žáby, žabky, žabičky" proběhne od 1. - 31. 3. 2017 v Havlíčkově Brodě v 1. patře MÚ V Rámech. Osm panelů seznámí návštěvníky s obyvateli tůní, mokřadů a rybníčků na Vysočině a jejich ochranou. Vstup pro veřejnost je zdarma.

Pro školy a případné další skupiny zájemců nabízíme doprovodný interaktivní program v délce 120 minut. Děti si samy vyzkouší, jak se žáby namlouvají, jak kladou vajíčka, jaké zvuky přitom vydávají; a v neposlední řadě si prohlédnou modely našich nejtypičtějších obojživelníků v životní velikosti. Více informací a objednávky na e-mailu: krupa@chaloupky.cz.


Zpravodaj z Chaloupek

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje, zadejte svůj e-mail.Vstup do e-shopu

Publikace a pomůcky

Košík: 0 položek za 0,00

Vyhledávání

Navigační menu

česky
englishdeutsch

www.chaloupky.cz » Úvod » Interaktivní výstavy pro školy i veřejnost

Chaloupky o.p.s.
Kněžice 109
675 21 Okříšky

info@chaloupky.cz
Copyright © 2010 - 2017 Chaloupky o.p.s.
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.